Wspólna rodzinna zabawa w Teatrze Szekspirowskim!
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnego Zwiedzania Teatru, które odbędzie się 21 stycznia 2018. Tym razem wprowadzi Was ono w magiczny świat scenografii teatralnej.
Dowiecie się jak wyglądała oprawa przedstawień w teatrze elżbietańskim i poznacie przykłady projektów scenograficznych z innych epok, z całego świata. Wspólnie przyjrzymy się różnym tradycjom w projektowaniu i budowaniu scenografii. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wcielić się w rolę profesjonalnych scenografów i stworzyć swoją własną przestrzeń teatralną w postaci „pudełkowych scenografii”. Zapraszamy na nasze plastyczne zajęcia, które pogłębią wiedzę z zakresu realizacji przedstawień teatralnych oraz, jak zawsze, będą okazją do wspólnej radosnej zabawy i twórczego spędzenia czasu.
Co będziemy robić:
- przygotowywać „pudełkowe scenografie”
- omawiać wykonane makiety
- odgrywać scenki z użyciem własnych makiet scenografii
- projektować oświetlenie dla scenografii (za pomocą latarek)
Scenografia to sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej oraz plastycznej oprawy przedstawień i filmów; wizualna oprawa widowiska teatralnego, filmowego, telewizyjnego, baletowego itd. Składa się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia. Najczęściej stanowi ją zabudowa sceny, składająca się ze zmiennych elementów malarskich, architektonicznych i świetlnych. Elementy te tworzą przestrzeń i tło dla akcji dramatu (filmu) lub występu scenicznego. Wykonuje się ją z lekkich materiałów, takich jak drewno, dykta, płyta pilśniowa, płótno, tektura.