mobile

Warsztat rozumienia miasta

Żyjemy w mieście, a jego przestrzeń na nas oddziałuje. Na ogół dzieje się to – paradoksalnie – w sposób niewidzialny i bezgłośny. Doświadczamy jedynie skutków. W jednych miejscach czujemy przypływ energii, kreatywności, chęci działania. W innych czas zwalnia, skłaniając do zatrzymania się, pobycia ze swoimi myślami, relaksu. Jest przestrzeń, w której czujemy się swobodnie, bezpiecznie i swojsko, w której chcemy być. Jest też taka, w której bezwiednie przyspieszamy kroku.

Informacja prasowa
TAGI
Warsztat rozumienia miasta

W trakcie warsztatu bardziej uważnie przyjrzymy się przestrzeni miasta i temu, jak na nas oddziałuje. Wszystkie doznania, emocje, myśli, impulsy i wyobrażenia, wzbudzane przez dane miejsce, będziemy próbowali łączyć z jego konkretnymi cechami, zwłaszcza rozwiązaniami architektonicznymi czy urbanistycznymi.

Dzięki temu przestrzeń miasta przestanie być tylko pojemnikiem mieszczącym nasze przedmioty i codzienne sprawy. Zauważanym głównie wtedy, gdy pojawia się przeszkoda w sprawnym przemieszczaniu się – objazd, korek w nowym miejscu albo dziura w chodniku. Częste poczucie wyobcowania i chaosu ustąpi miejsca żywemu doświadczeniu bycia częścią tego niekiedy frustrującego, ale jakże fascynującego organizmu, jakim jest miasto.

Warsztat rozumienia miasta
termin | 9 czerwca 2018, godz. 9.00–16.00
10 czerwca 2018, godz. 9.00–12.00
miejsce | ECS, 3 piętro, sala 3.36
zapisy | do 4 czerwca, http://www.ecs.gda.pl/title,pid,1766.html
oczekiwania wobec uczestników | gotowość do niekorzystania z telefonów przez kilka godzin; ubranie i obuwie dostosowane do pogody; być może przydadzą się bilety tramwajowe ;)

prowadzący | Tomasz Drzazgowski – psycholog, psychoterapeuta, analityk grupowy. Członek zwyczajny Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie, najstarszej instytucji rozwijającej psychoterapię w Polsce. Studia psychologiczne ukończył w 2002 roku na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Od lat zaangażowany w realizowane w przestrzeni projekty interdyscyplinarne z pogranicza psychologii, socjologii czy sztuki, m.in. w ramach Instytutu Kultury Polskiej UW. Ostatnio (2017/2018) członek komitetu organizacyjnego warsztatu obywatelskiej refleksyjności „Polska na kozetce”, organizowanego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na stałe mieszka w Chojnicach, gdzie aktywnie angażuje się w procesy rewitalizacyjne (m.in. członek Miejskiego Komitetu Rewitalizacji). Współtworzy Fundację Zarzewie, powołaną w celu umożliwienia każdemu realizacji jego potencjału. Zarówno tym, którzy dopiero stają się częścią społeczeństwa, jak i tym, którzy z najróżniejszych powodów są z niego wykluczeni.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda