mobile

„W tym sezonie chcemy, aby Arka powróciła na należne jej miejsce”

Już za niespełna tydzień rywalizację w Fortuna 1. Lidze rozpocznie Arka Gdynia. W weekend klub zaprezentował drużynę, która ma powalczy o awans do Ekstraklasy. Zaprezentowane zostały również nowe koszulki meczowe.

Marcin Kalicki
„W tym sezonie chcemy, aby Arka powróciła na należne jej miejsce”

Na Stadionie Miejskim w Gdyni pojawiło się kilkuset najwierniejszych fanów Arki. Tuż po godzinie 11:00 spotkanie rozpoczął Mariusz Jędrzejewski „Megafon”, a następnie głos zabrali Marek Łucyk, zastępca prezydenta Gdyni oraz Michał Kołakowski, Prezes Zarządu Arka Gdynia S.A. Wiceprezydent podkreślił, że to był trudny rok pandemiczny, ale klub w tej sytuacji dał radę i obecnie jest w dobrej kondycji finansowej. Podkreślił, że czuć było wsparcie kibiców nawet wówczas, gdy nie mogło być ich na stadionie. Prezes natomiast podziękował miastu Gdynia i nieobecnemu dzisiaj, ale kibicującemu od lat Arce, prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi za wsparcie. Był wdzięczny także wszystkim partnerom i firmom współpracującym, które także w ciągu ostatniego roku pandemii wspierały klub.

Następnie Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki rozpoczął prezentację drużyny. Każdy kolejno wywoływany zawodnik wybiegł przed popularną „Górkę”, by zaprezentować się kibicom. Fani największą owację zgotowali Marcusowi da Silvie, ale pozostali piłkarze także zostali ciepło przywitani. Gdy wszyscy już byli na boisku głos zabrał trener Dariusz Marzec. – W tym sezonie chcemy, aby Arka powróciła na należne jej miejsce. To jest nasz jedyny cel, o którym myślimy. Czuję się Arkowcem i zrobimy wszystko, aby Arka powróciła do Ekstraklasy.

Skład Arki na sezon 2021/2022:

Bramkarze: Kacper Krzepisz, Daniel Kajzer, Michał Molenda.

Obrońcy: Haris Memić, Martin Dobrotka, Luis Valcarce, Arkadiusz Kasperkiewicz, Paweł Sasin, Adam Danch, Damian Ślesicki, Michał Marcjanik.

Pomocnicy: Sebastian Milewski, Adam Deja, Marcus da Silva, Christian Aleman, Hubert Adamczyk, Fabian Hiszpański, Kacper Skóra, Mikołaj Łabojko, Michał Bednarski, Mateusz Stępień.

Napastnicy: Artur Siemaszko, Nestor Gordillo, Rafał Wolsztyński, Jakub Wilczyński, Mateusz Żebrowski.

Sztab szkoleniowy: Dariusz Marzec – I trener, Hermes Neves Soares – II trener, Janusz Świerad – asystent trenera, Jarosław Krupski - trener bramkarzy, Krzysztof Byzdra – trener przygotowania motorycznego, Jakub Frydrych – trener analityk, Krystian Czapiewski – koordynator sztabu medycznego – fizjoterapeuta, specjalista odnowy biologicznej, Jordan Kordykiewicz – fizjoterapeuta, Marek Latos – specjalista odnowy biologicznej, Marcin Ostrowski – lekarz, Paweł Bednarczyk – kierownik drużyny.

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Arki zmierzą się na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie rozpocznie się w Gdyni w sobotę, 31 lipca o godz. 20:30.

Fot. www.arka.gdynia.pl   

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda