W poniedziałek dwie dyskusje publiczne na temat planów zagospodarowania
Biuro Rozwoju Gdańska 20 listopada o godz. 17:00 zaprasza na dwie dyskusje publiczne. Jedno spotkanie będzie dotyczyć projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Klukowo rejon ulicy Azymutalnej II, a drugie – planu Górki Zachodnie rejon ulic Łowickiej i Przełom II. Dyskusje odbędą się w siedzibie BRG przy ul. Wały Piastowskie 24 (IV piętro, sale 416 i 408).
Klukowo rejon ulicy Azymutalnej II
Teren, który został objęty projektem planu, w większości jest niezabudowany i pokryty roślinnością. W południowo-wschodniej części terenu zlokalizowane są dwa budynki mieszkalne. Celem zmiany planu jest zwiększenie maksymalnej powierzchni pokrycia działki zabudową. Korekta tego parametru umożliwi lokalizację w niedalekim sąsiedztwie przystanku PKM Port Lotniczy obiektów logistycznych wymagających większej powierzchni zabudowy. Realizacja ustaleń planu sprawi, że będą mogły powstać nowe miejsca pracy i nastąpi ożywienie gospodarcze w tej okolicy. Nowa zabudowa, która może powstać dzięki zmienionym zapisom, uzupełni strukturę i program funkcjonalny Klukowa.
Górki Zachodnie rejon ulic Łowickiej i Przełom II
Na terenie objętym projektem planu jest prowadzona produkcja przemysłowa związana z dostępem do wody. Znajdują się na nim głównie hale produkcyjne. Część obszaru zajmują place wykorzystywane do montażu wielkogabarytowych elementów metalowych oraz place składowe. Celem sporządzenia mpzp jest weryfikacja ustaleń planu obowiązującego w celu umożliwienia m.in. budowy hali produkcyjno-usługowej o wysokości większej niż ustalona w obowiązującym planie miejscowym. W projekcie podtrzymano przeznaczenie terenu pod funkcję produkcyjno-usługową. Ustalono maksymalne nieprzekraczalne linie zabudowy, co pozwoli swobodnie kształtować układ przyszłej zabudowy, uwzględniając także to, aby od strony ciągów komunikacyjnych możliwe było maksymalnie efektywne wykorzystanie terenu o funkcji produkcyjno-usługowej. Plan swoimi ustaleniami nie ingeruje więc w sposób rozmieszczenia przyszłej zabudowy, a parametry jej kształtowania (formę oraz gabaryty) ustala przy uwzględnieniu stanu zabudowy istniejącej oraz potencjału rozwojowego terenu i obecnych standardów przemysłu stoczniowego.
Wyłożenie planów do 30 listopada
Projekty planów oraz prognozy oddziaływania na środowisko wraz z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozach są udostępnione do publicznego wglądu w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska do 30 listopada. Projektanci udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00. Informacje dotyczące projektów planów są również dostępne na stronach: http://www.brg.gda.pl/plany/plan/klukowo-rejon-ulicy-azymutalnej-ii, http://www.brg.gda.pl/plany/plan/gorki-zachodnie-rejon-ulic-lowickiej-i-przelom-ii oraz na bip.brg.gda.pl.
Zgłaszanie uwag – do 14 grudnia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy złożyć je na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin mija 14 grudnia 2017 r.
Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl. Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl.
21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.