mobile

Uwaga, seniorzy: w Sopocie powstanie Centrum Opieki Geriatrycznej

Dodajmy: pierwsze na Pomorzu. Wszystko to dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz z pieniądzom z budżetu miasta. Budowa centrum kosztować będzie ponad 27 mln złotych.

 

Redakcja
Uwaga, seniorzy: w Sopocie powstanie Centrum Opieki Geriatrycznej

Aż 7,6 mln zł będzie pochodziła od sopockich podatników. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w zamian sopocianie będą mieli do dyspozycji najnowocześniejsze w kraju centrum, gdzie każda starsza osoba otrzyma profesjonalną opiekę medyczną, badania wykonywane będą przez nową aparaturę. Pojawi się cała sieć różnorakich poradni dziennych, a pracujący w Centrum personel medyczny przejdzie specjalistyczne szkolenia ukierunkowane na potrzeby ludzi w podeszłym wieku oraz ich rodzin. Centrum będzie funkcjonować jako oddział Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko.

Ten ośrodek kompleksowej opieki medycznej powstaje w Sopocie nie bez powodu. Jeśli porównamy Sopot z innymi miastami województwa pomorskiego (a także z innymi miastami w Polsce), okazuje się, że mieszka tu najwięcej osób w podeszłym wieku. Ludzie po 60. roku życia stanowią 25% wszystkich mieszkańców Trójmiasta i ok. 30% mieszkańców samego Sopotu. Liczby mówią same za siebie. Centrum w Sopocie jest bardzo potrzebne.

Według planów projekt ma zostać zrealizowany do III kwartału 2019 roku. Budowa rusza 22 września. W związku z początkiem prac zapraszamy wszystkich tego dnia na piknik inauguracyjny o godz. 15.00, przy ul. 23 Marca w Sopocie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko