mobile

Ukraińcy ukończyli cenne praktyki w Grupie Stoczni Gdańsk

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne zakończenie pierwszej edycji programu praktyk GSG Akademii Rozwoju dla młodych Ukraińców pochodzących z dotkniętego działaniami wojennymi Mariupola. Trzytygodniowe praktyki przygotowały ośmiu uczniów i absolwentów mariupolskiej szkoły spawalniczej do pracy w przemyśle konstrukcji stalowych onshore i offshore.  Wszystko wskazuje na to, że najlepsi z nich wkrótce powrócą do Polski i zdobędą zatrudnienie w spółce  GSG Towers.

TAGI
Ukraińcy ukończyli cenne praktyki w Grupie Stoczni Gdańsk

Fot: materiały prasowe

Program praktyk w GSG Akademii Rozwoju to wspólny projekt Grupy Stoczni Gdańsk, Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Urzędu Miasta Gdańska. Ma on na celu rozwinięcie umiejętności zawodowych ukraińskiej młodzieży, a także przybliżenie jej realiów życia w Polsce. Podczas niespełna trzytygodniowego okresu intensywnej nauki praktykanci mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy u jednego z największych producentów wież wiatrowych i konstrukcji stalowych na świecie – spółki GSG Towers. 

- Projekty takie jak ten przekonują nas, że dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest naszym obowiązkiem. Mamy więc nadzieję, że zakończone dziś praktyki stanowić będą dobry początek dalszej współpracy Grupy Stoczni Gdańsk z naszymi ukraińskimi partnerami w zakresie rozwoju umiejętności zawodowych uczniów i absolwentów szkół spawalniczych. – powiedział prezes GSG Akademii Rozwoju, Maciej Mierzwiński.
Swojego zadowolenia z przebiegu realizacji projektu nie ukrywał także Jacek Piechota - prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Zapowiedział on chęć dalszego niesienia pomocy w budowaniu współpracy polsko-ukraińskiej na niwie przygotowania zawodowego oraz kontynuowanie realizacji działań na rzecz poprawy funkcjonowania rynku zatrudnienia obywateli ukraińskich w Polsce. 

Szczególne podziękowania złożone zostały uczestnikom i ich opiekunowi ze strony Wiceprezydenta Gdańska – Piotra Kowalczuka. Podkreślił on, że obywatele Ukrainy zawsze byli, są i będą w Gdańsku mile widzianymi gośćmi. Przewodniczący Rady Miasta Gdańska – Bogdan Oleszek przypomniał natomiast, że Mariupol jest od niedawna miastem partnerskim Gdańska, co powinno stanowić dodatkowy impuls do podejmowania wspólnych polsko-ukraińskich inicjatyw. 
Program praktyk dla ukraińskiej młodzieży to nie pierwsza akcja skierowana ze strony władz Gdańska i zarządu spółek Grupy Stoczni Gdańsk do mieszkańców Mariupola. Przed kilkoma miesiącami do Gdańska przybyło 15 osób ewakuowanych z terenów działań wojennych na Ukrainie. GSG Akademia Rozwoju zapewniła im wtedy darmowe szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu spawacza przy produkcji wież morskich elektrowni wiatrowych, z możliwością zdobycia zatrudnienia w Grupie Stoczni Gdańsk.

GSG Akademia Rozwoju to nowoczesne centrum edukacyjne szkolące specjalistów dla przemysłu energetycznego, offshore, onshore oraz okrętowego. Misją Spółki jest promocja zatrudnienia w branży przemysłowej oraz szerzenie idei rozwoju indywidualnego na tego typu stanowiskach przy zapewnieniu wysokiej jakości kształcenia, dostosowanego do potrzeb zarówno samych zainteresowanych, jak i dynamicznie zmieniającego się rynku.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda