mobile
REKLAMA

Teatr Miejski w Gdyni: pobudka z happy endem

Thomas budzi się w łóżku z atrakcyjną dziewczyną i nie ma pojęcia co wydarzyło sie ostatniej nocy. Nie zna nawet jej imienia. Punkt wyjścia farsy Petera Quiltera "Następnego dnia rano" ma niewątpliwy potencjał komediowy, który w pełni wykorzystany został przez zespół Teatru Miejskiego w Gdyni.

Marek Nowak
TAGI
Teatr Miejski w Gdyni: pobudka z happy endem

Spektakl wyreżyserowany został przez Grzegorza Kempinsky'ego utrzymuje bardzo dobre tempo, zaskakuje i bawi, nie przekraczając przy tym granicy dobrego smaku. Cała czwórka głównych bohaterów; Rafał Kowal jako Thomas, Agnieszka Bała w roli jego partnerki Kelly, a także Beata Buczek – Żarnecka (ekscentryczna matka Kelly) i Piotr Michalski (szalony brat dziewczyny) spisują się znakomicie na zaaranżowanej w foyer teatru scenie kameralnej.

Dowcip w spektaklu jest rzecz jasna ostry i przesycony erotyką, toteż sztuka przeznaczona jest raczej dla widzów dorosłych, żartom daleko jednak do wulgarności, szczególnie, że dość szybko główną osią akcji stają szczególne relacje w ekstentrycznej rodzinie, w której domu znalazł się Thomas. Jeśli nawet bohaterowie łamią jakieś tabu, robią to w klasycznym brytyjskim stylu, przywodzącym na myśl skojarzenia z brodwayowskimi hitami. Jedynie Radio grane przez Macieja Sykałę (miniscenki pozwalające pozostałym aktorom przygotować się i przebrać) nie do końca wpisuje się w klimat reszty spektaklu. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie warto sprawdzić jakie mogą być nieoczekiwane konsekwencje przebudzenia "Następnego dnia rano".

Najbliższe spektakle:

10.10    wtorek    18:00
11.10    środa      18:00  
12.10    czwartek 19:00
13.10    piątek     19:00   
15.10    niedziela 19:00

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda