mobile
REKLAMA

Świętujmy razem z Gdańskiem!

Już po raz jedenasty, w dniach 22-24 maja, będziemy mogli brać udział w różnych wydarzeniach sportowych i artystycznych, organizowanych w ramach Święta Miasta.

 

TAGI
Świętujmy razem z Gdańskiem!

Święto Miasta jest związane z rocznicą uszlachetnienia herbu Gdańska przez króla Kazimierza Jagiellończyka. Z tej okazji w najbliższy weekend czeka nas szereg atrakcji zorganizowanych przez miasto Gdańsk.

W piątek od godz. 17:30 w ramach Technikaliów Politechniki Gdańskiej na Targu Węglowym będzie można uczestniczyć w koncercie, na którym wystąpią zespoły polskiej sceny muzycznej: Oddział Zamknięty, Kukiz i Piersi, Big Cyc oraz Lady Pank.

W sobotę i niedzielę, w centralnym punkcie obchodów na Targu Węglowym, odbędą się prezentacje artystyczne przygotowane przez Miejskie Instytucje Kultury. Uczestnicy Święta Miasta wezmą udział w Quizie Wiedzy o Gdańsku, którego finał odbędzie się w audytorium Akademii Sztuk Pięknych. Planowane są również zagadki związane z gdańskimi kamieniczkami, występy zespołów wokalno-muzycznych i wiele innych atrakcji.

W sobotę o godz. 10:00 każdy chętny będzie mógł wystartować w Rodzinnym Biegu Gdańszczan. O godz. 15:45 na Motławie pojawi się Parada Jednostek Pływających. Przy Pobrzeżu Rybackim, w okolicach hotelu Hilton, zacumuje Żaglowiec "Generał Zaruski". Od godz. 11:00 do 15:30 można będzie wejść na pokład, poznać jego historię oraz załogę.

Również w sobotę o 20:30 na scenie przy Targu Węglowym wystąpi zespół Curly Heads. Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę w godz. 9:00-12:00 organizatorzy zapraszają na wspólne Śniadanie. O godz. 12:00 przez Gdańsk, od Złotej Bramy i dalej ulicą Długą, tradycyjnie przejdzie historyczna Parada. O godz. 15:50 na scenie przy Targu Węglowym odbędzie się premiera "Piosenki o Gdańsku" w wykonaniu dzieci i młodzieży Muzyczna Kraina.

Dodatkowo Politechnika Gdańska zaprasza na zwiedzanie uczelni. Spacery będą co godzinę, od 11:00 do 16:00. Ponadto odbędzie się coroczny turniej robotów i zawody ROBOXY 2015 organizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki na dziedzińcach Politechniki Gdańskiej.

Śęięto Miasta zakończy występ Jana Konopa Big Band i Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk, którzy pojawią się na scenie przy Targu Węglowym o godz. 18:00. 

Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie: http://www.gdansk.pl/kultura?id=20709

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda