mobile

Święto Nauki na całym Pomorzu

Do 28 maja trwa Bałtycki Festiwal Nauki. Jest on zaliczany do największych festiwali nauki w kraju i cieszy się jednocześnie szerokim zainteresowaniem mieszkańców Pomorza. Warto odnotować, że adresowany jest do szerokiego grona społeczeństwa, niezależnie od wykształcenia i wieku.

fot. Robert Wąsik
TAGI
Święto Nauki na całym Pomorzu

Już po raz czternasty z inicjatywy Rady Rektorów Województwa Pomorskiego w dniach 24-28 maja 2017 r. zorganizowano Bałtycki Festiwal Nauki.

W ramach Festiwalu zaplanowano ponad 520 wydarzeń popularyzujących naukę, odbywających się m.in. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Pelplinie, Borucinie czy Helu. W programie Festiwalu znalazły się m.in: konferencje i pikniki naukowe, pokazy, warsztaty, dyskusje panelowe, wykłady, prezentacje doświadczeń i eksperymentów, zwiedzanie laboratoriów, naukowe wycieczki plenerowe, spektakle i wiele innych ciekawych imprez. 

Wysoka ranga imprezy znajduje również swoje odzwierciedlenie w patronatach honorowych min. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydentów Miast Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Dyrektora Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Festiwal adresowany jest do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Uczestnikami imprez są zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jak również, osoby dorosłe, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych na Pomorzu badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. 

Część imprez festiwalowych objętych jest dofinansowaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na działalność upowszechniającą naukę, z kolei wydarzenia, które podejmują tematykę dotyczącą ochrony środowiska, uzyskały dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział zapowiedziało 9 uczelni wyższych zrzeszonych w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, w tym według kolejności alfabetycznej: 

- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

- Akademia Morska w Gdyni

- Akademia Pomorska w Słupsku

- Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

- Gdańskie Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne w Gdyni

- Gdańskie Seminarium Duchowne

- Politechnika Gdańska

- Uniwersytet Gdański

- Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej
 

Szczegółowy program imprez festiwalowych dostępny jest na stronach internetowych w/w uczelni.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda