mobile
REKLAMA

Święto 3,14 już jutro!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, 14 marca o godzinie 9.00 z pętli tramwajowej Strzyża na trasę wyjedzie zabytkowy tramwaj w kierunku MATEMATYKA. Jest to druga odsłona kampanii społecznej Gdański przystanek Matematyka, która promuje tę naukę w przestrzeni publicznej.

 

Informacja prasowa
TAGI
Święto 3,14 już jutro!

Pierwsze etap można było obserwować w połowie grudnia podczas akcji, zainicjonowanej w ramach Funduszu Innowacji Społecznych INNaczej, kiedy to na wiatach przystankowych w Gdańsku pojawiły plakaty z łamigłówkami matematycznymi.

Z okazji Dnia liczby Pi każdy pasażer matematycznego tramwaju otrzyma bezpłatny bilet z zadaniem do rozwiązania, a kontrolerzy sprawdzą wyniki. Kto wsiądzie będzie mógł przeżyć niezwykłą przygodę. Pomysłodawczyni Gdańskiego przystanku Matematyka, Pani Katarzyna Maszka, przekonuje, że matematyka może być fascynująca i dla przedszkolaka, i dla siedemdziesięciolatka. Można ją lubić w każdym wieku, a podróż matematycznym tramwajem będzie do tego dobrym pretekstem.

Trasa matematycznego tramwaju: Strzyża – Siedlce – Jelitkowo – Strzyża.
Szczegóły znaleźć można na fb: Gdański przystanek Matematyka.

Symbol π wprowadził w 1706 roku William Jones w książce Synopsis Palmariorum Mathesos (π jest pierwszą literą greckiego słowa περίμετρον – perimetron, czyli obwód), a rozpowszechnił go później Leonhard Euler. Liczba π jest znana także jako stała Archimedesa lub ludolfina – tak została nazwana na cześć Ludolpha van Ceulena (obaj obliczyli przybliżone wartości liczby π, przy czym van Ceulen zrobił to z dokładnością do 35 miejsc po przecinku).

Wydarzenie wspierają: Fundacja Gdańska, GAiT, Stowarzyszenie Morena, Miasto Gdańsk i SP 70.

Źródło fotografii: http://odkryjpomorze.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda