mobile
REKLAMA

Rysunkowa reinterpretacja “Sądu Ostatecznego” - dzieło studentów ASP na dziedzińcu Małej Zbrojowni

W ramach Weekendu Muzeów Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprasza do oglądania reinterpretacji słynnego dzieła „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Rysunek o wysokości 6 metrów i długości 8 metrów wykonali studenci ASP z Gdańska, Krakowa i Wrocławia. Zespołowe dzieło zawisło na północnym dziedzińcu Małej Zbrojowni.

Informacja prasowa
TAGI
Rysunkowa reinterpretacja “Sądu Ostatecznego” - dzieło studentów ASP na dziedzińcu Małej Zbrojowni

Projekt powstał jako efekt warsztatów rysunkowych dla studentów II, III i IV roku Kierunku Rzeźba w roku akademickim 2019/2020 oraz 2020/2021. W warsztatach brali udział również studenci ASP w Krakowie oraz we Wrocławiu. Studenci opracowywali wylosowany fragment obrazu, korzystając z nabytych podczas zajęć w pracowniach rysunku umiejętności warsztatowych, a także indywidualnej wrażliwości i twórczej ekspresji. Stylistyka poszczególnych części jest zróżnicowana i zależna od autorskiej interpretacji - informuje Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wydarzenie zrealizowano we współpracy z Muzeum Narodowym w Gdańsku, które w sobotę i niedzielę (15 i 16 maja) zaprasza na Otwarcie Oddziału Sztuki Dawnej przy ul. Toruńskiej 1, gdzie odbędzie się premiera nowej wystawy stałej „Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki” i oczywiście - zobaczyć będzie można także „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Wstęp wolny w ramach Weekendu Muzeum, czynne w godz. 10 -19.

Gdańska ASP zaprasza także na inne swoje wydarzenia realizowane w ramach Weekendu Muzeów

For. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda