mobile

Rusza konkurs Weki z Pomorskiej Spiżarni

Produkujesz lokalne specjały kulinarne? Wekujesz warzywa lub owoce? Ten konkurs jest dla Ciebie. Zgłoś swoje przetwory w konkursie Weki z Pomorskiej Spiżarni i wygraj nawet 3 tys. zł.

Informacja prasowa
TAGI KONKURS weki
Rusza konkurs Weki z Pomorskiej Spiżarni

Zgłoszenia można nadsyłać od 1 do 15 października 2021 r.

Konkurs na najlepsze przetwory

To już kolejna edycja kulinarnego konkursu.

– Tym konkursem chcemy promować lokalną i tradycyjną żywność z województwa pomorskiego. To także zachęta dla mieszkańców obszarów wiejskich do korzystania z rolniczego handlu detalicznego – mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.  – W zeszłym roku zgłoszonych zostało 27 produktów. Jestem przekonany, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej – dodaje Sarnowski.

A jakie produkty można zgłosić?

Sześć kategorii

W konkursie oceniane będą produkty przygotowane z surowców roślinnych lub zwierzęcych. Co najmniej 50 proc. użytych w procesie produkcji składników pochodzić musi z własnego gospodarstwa.

– W tym roku dodaliśmy nowe kategorie konkursowe. Łącznie będzie ich sześć. Będą to: produkty i przetwory mięsne oraz rybne, produkty mleczne, produkty pszczelarskie, przetwory owocowe, przetwory warzywne oraz oleje i octy – wylicza wicemarszałek.

W konkursie można zgłaszać zarówno produkty wytwarzane zgodnie ze starymi recepturami, ale również zupełnie nowe przetwory. Ważne jest, aby produkować je w sposób niemasowy.

Kilka ważnych informacji

W każdej kategorii można zgłosić jeden produkt. A kto może to zrobić?

– W konkursie wystartować mogą osoby fizyczne, prowadzące działalność w formie rolniczego handlu detalicznego – wyjaśnia Józef Sarnowski.

Dostarczone do komisji konkursowej produkty muszą być zawekowane lub zamknięte w odpowiednie opakowania. Muszą być też opisane, a termin przydatności do spożycia nie może być krótszy niż 10 dni od daty dostarczenia. Komisja konkursowa w każdej kategorii przyzna trzy nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda w wysokości 3 tys. zł. Zgłoszenia można nadsyłać od 1 do 15 października 2021 r.

Fot. UMWP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda