mobile

Reprezentant USA do końca sezonu w kadrze Lechii

Kenny Saief ma 26 lat, 176 cm wzrostu, pozycja na boisku - lewy pomocnik. Ostatnio występował w Cincinnati FC, do którego był wypożyczony z Anderlechtu Bruksela. Ma za sobą występy w reprezentacji Izraela oraz Stanów Zjednoczonych. Do Lechii Gdańsk trafił na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

Redakcja
Reprezentant USA do końca sezonu w kadrze Lechii

Kenny Saief urodził się w grudniu 1993 roku w Panama City na Florydzie. Ma amerykańskie i izraelskie obywatelstwo. 

Karierę piłkarską rozpoczął w Izraelu, grał w juniorach Maccabi Hajfa, Hapoelu Hajfa, Maccabi Netanya oraz Beitaru Tubruk. W 2008 roku przeszedł do TSV 1860 Monachium. W Niemczech występował w zespole U-19 przez 2 sezony i wrócił do Izraela. Został zawodnikiem Ihud Bnei Sakhnin. W kolejnych latach grał w Hapoelu Hajfa, Ironi Kiryat Shmona oraz Hapoel Ramat haSharon. W 2014 roku przeszedł do KAA Gent, w którym występował przez 3,5 roku. W 2018 roku przeszedł do Anderlechtu, najpierw w formie wypożyczenia, a następnie definitywnie. W 2019 roku roku przez kilka miesięcy był wypożyczony do Cincinnati FC.

Saief jest reprezentantem USA, ale ma za sobą także występy w drużynie narodowej Izraela. W barwach kraju z Bliskiego Wschodu zagrał w 13 spotkaniach drużyn młodzieżowych i w 2 towarzyskich meczach seniorskiej reprezentacji. W 2017 roku zadecydował o grze w kadrze narodowej USA, w której rozegrał 4 mecze.

Kenny został wypożyczony do Lechii do końca obecnego sezonu. Portal Transfermarkt.pl wycenia Amerykanina na 950 tys. euro, w czerwcu 2019 roku wyceniany był na 3,5 mln euro. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda