mobile

Pseudokibice na celowniku policji

Gdańska policja ponownie na swój celownik wzięła środowisko pseudokibiców. Ostatnie działania zakończyły się kontrolą ponad 400 pojazdów i wylegitymowaniem blisko 700 osób.

mat.pras.
Pseudokibice na celowniku policji

-Przestępstwa i wykroczenia popełniane przez pseudokibiców często mają miejsce poza obiektami sportowymi oraz bez związku z nimi. Wielokrotnie kilkunastoosobowe grupy pseudokibiców, w celu demonstracji swoich sił, przemieszczają się pojazdami wyposażeni w maczety, pałki, ochraniacze na zęby, kominiarki bądź inne przedmioty wykorzystywane do konfrontacji siłowej między antagonistycznie nastawionymi do siebie kibicami klubów piłkarskich z całego kraju. Wtedy dochodzi do prowokacji i tzw. ustawek, podczas których w sposób agresywny i ostentacyjny łamane jest prawo i zasady współżycia społecznego – przekazała pomorska policja.

Ostatnia akcja miała miejsce w dniach 27 i 28 marca. Wśród skontrolowanych i wylegitymowanych osób, policjanci zatrzymali 8, przy których ujawnili narkotyki. Jednym z zatrzymanych był kierujący poddany kontroli drogowej na terenie powiatu gdańskiego, który miał 150 gramów środków odurzających i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  W Gdyni natomiast zatrzymana została para, związana ze środowiskiem sympatyzującym z gdyńskim klubem piłkarskim, która przy sobie oraz w miejscu zamieszkania miała łącznie 100 gramów mafedronu i marihuany a policjanci ujawnili i zabezpieczyli także wagi elektroniczne, telefony i gotówkę. Do kolejnych zatrzymań doszło w Tczewie, 49 latek posiadał ponad 34 gramy środków odurzających, ale też w Kwidzynie z uwagi na ujawnioną przez policjantów przy mężczyźnie niewielką ilość marihuany. Złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dopuściły się również 2 osoby na terenie powiatu puckiego i 1 na terenie powiatu starogardzkiego.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby poszukiwane, byli to 40 latek i 15 latka wylegitymowani na terenie Gdyni, oraz 67 latek w Tczewie, na którego wystawiony został wcześniej nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego.

fot. pomorska policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda