mobile
REKLAMA

Przewozy międzynarodowe - jak podróżować w czasie pandemii?

Pandemia wpłynęła na życie każdego z nas. Ograniczenia związane z korzystaniem z poszczególnych instytucji, spotykaniem się z bliskimi, czy też z wykonywaniem niektórych zawodów sprawiły, że wiele osób zaczęło zmagać się m.in. ze stanami lękowymi. W końcu drastyczne zmiany wprowadzone z dnia na dzień potrafią stworzyć prawdziwy mętlik w głowie. Wiele osób zastanawia się jak obecnie wygląda sytuacja z podróżowaniem oraz w jaki sposób podróżować, aby zapewnić sobie i swoim bliskim należyte bezpieczeństwo? Przygotowaliśmy zestawienie kilku cennych wskazówek, o których warto pamiętać.

Artykuł sponsorowany
Przewozy międzynarodowe - jak podróżować w czasie pandemii?

Przygotowania przed podróżą

Zanim wsiądziesz do samochodu, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu się do wielogodzinnej podróży za granicę. Na początku wykonaj testy na COVID-19, aby sprawdzić, czy nie jesteś chory. Jest to zdecydowanie najważniejsza kwestia, decydująca o tym, czy powinieneś wsiadać do busa, czy też czeka Cię kilkudniowa izolacja. Po wykonaniu testu i otrzymaniu wyniku negatywnego możesz przystąpić do skompletowania kilku najważniejszych produktów. Mowa tutaj o chusteczkach nasączonych alkoholem lub mydłem oraz żelu antybakteryjnym na bazie alkoholu (co najmniej 60%). Warto pamiętać również o zabraniu termometru, leku przeciwbólowego/przeciwgorączkowego (najlepiej paracetamol) oraz o niezbędnych dokumentach medycznych (książeczka zdrowia). Po skompletowaniu wszystkich elementów możesz czuć się odpowiednio przygotowanym na podróż.

W czasie podróży

Wyobraźmy sobie, że zarezerwowałeś bus do Szwajcarii, którym właśnie podróżujesz za granicę. Jak powinieneś się zachowywać, aby zachować należytą ostrożność i bezpieczeństwo? Przede wszystkim unikaj kontaktu fizycznego z innymi osobami. Jeżeli nie musisz - nie podawaj ręki, nie przytulaj się, ani nie pożyczaj nikomu swoich rzeczy. Po ewentualnym kontakcie z druga osobą - pamiętaj o umyciu oraz zdezynfekowaniu dłoni. Zadbaj o czystość swojego otoczenia, wycierając stolik i poręcze wilgotną chusteczką. Zakrywaj nos oraz buzię podczas kaszlu i kichania jednorazową chusteczką. Jeżeli w Twoim pobliżu znajduje się ktoś, kto wykazuje oznaki złego samopoczucia - postaraj się przesiąść. W ten sposób zmniejszysz ryzyko zarażenia się podczas podróży. 

Firmy transportowe, a przestrzeganie zasad

Z pewnością zastanawiasz się, czy firmy transportowe stosują się do panujących obecnie zasad sanitarnych. Możesz jednak odetchnąć z ulgą. Na rynku istnieje wiele firm, które dbają o bezpieczeństwo i samopoczucie swoich pasażerów. Tak też jest w przypadku firmy Rad-Speed, oferującej przewóz osób do Szwajcarii. Pracownicy Rad-Speed zwracają szczególną uwagę na czystość oraz dezynfekcję swoich pojazdów. Nie tylko pod koniec, ale i w trakcie podróży, wszystkie busy Polska Szwajcaria zostają przewietrzone, zdezynfekowane oraz oczyszczone z ewentualnych zabrudzeń wynikających z podróży. W ten sposób każdy może być spokojny o swoje zdrowie. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów u pasażera - kierowca natychmiast reaguje. Jeżeli więc jesteś osobą planująca wyjazd do Szwajcarii - zachęcamy do zapoznania się z ofertą Rad-Speed!

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda