mobile

Przetarg na przebudowę ul. Ogarnej

We wtorek, 25 stycznia zostanie ogłoszony przetarg dotyczący przebudowy ul. Ogarnej. Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Informacja prasowa
Przetarg na przebudowę ul. Ogarnej

 - Śródmieście i Główne Miasto to historyczny i najbardziej reprezentacyjny obszar Gdańska. Konsekwentnie remontujemy drogi i chodniki w tych okolicach z myślą mieszkańcach i turystach. Chcemy tworzyć miasto przyjazne pieszym, zarówno tym poruszającym się o własnych siłach, jak również osobom z ograniczeniami ruchowymi. Budując zarówno nowe przejścia naziemne, czy dbając także o wymianę nawierzchni, tak jak w przypadku Długiego Targu czy Węglarskiej, przywracamy Śródmieście pieszym. Szykujemy się również do kolejnych remontów – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Ulica Ogarna zostanie przebudowana od Krowiej Bramy do ul. Garbary, a jej układ będzie nawiązywał do historycznego przebiegu. Ponadto na ul. Ogarnej pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki – mówi Karol Kalinowski,  dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Jezdnia będzie pokryta starobrukiem, natomiast chodniki płytką betonową. Droga zyska odwodnienie, przebudowane zostaną sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa.  Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Jeśli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, umowa zostanie podpisana na przełomie I i II kwartału 2022 r. Otwarcie ofert planowane jest w połowie lutego. Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Przebudowa ul. Ogarnej zostanie zrealizowana w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. Program objął także m.in. prace na ul. Pańskiej, ul. Węglarskiej, które są obecnie realizowane.

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda