mobile

Poznaj swoich sąsiadów

Niby się codziennie mijacie – na schodach, w drzwiach wejściowych czy osiedlowych sklepikach. Niby mniej więcej kojarzycie – kto pod jakim numerem mieszka i jak się prawdopodobnie nazywa. I niby znacie się całkiem nieźle, choć ze sobą nie rozmawiacie. Jest okazja, by to zmienić – weź udział w Gdańskich Dniach Sąsiadów.

TAGI
Poznaj swoich sąsiadów

W tym roku przypada już siódma edycja Gdańskich Dni Sąsiadów, organizowanych przez Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundację Wspólnota Gdańska i Straż Miejską. Impreza potrwa miesiąc – od 29 maja do 30 czerwca.

Jak zorganizować sąsiedzkie spotkanie? Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.gdansk.dnisasiadow.pl albo wypełnić formularz w Instytucie Kultury Miejskiej. Każdy, kto się zapisze, otrzyma od miasta pakiet startowy pomocny w organizacji imprezy, a w nim: papierowe kubki i serwetki, torby materiałowe, zmywalne tatuaże, kolorową kredę, balony, smycze, naklejki, identyfikatory, girlandy, koszulki dla organizatorów, plakaty, zaproszenia, pocztówki i foldery „10 dobrych rad, by spotkanie było udane”. Nowością będą maszynki do robienia baniek mydlanych i przypinki. Organizatorzy rozdadzą łącznie aż 70 tys. gadżetów. Pakiety można odbierać od 15 maja w siedzibie IKM przy ul. Długi Targ 39/40.

Podczas tegorocznej edycji planowane jest stworzenie książki kucharskiej z sąsiedzkimi przepisami. Można zgłaszać swoje pomysły na potrawy, a w 2016 roku zostanie wydana publikacja z wybranymi daniami.

- W tym roku w ramach Dnia Sąsiada chcemy zorganizować konkurs kulinarny. Każdy z mieszkańców może zaprezentować swoje danie popisowe, które będzie kosztowane przez sąsiadów. Każdy z uczestników dostanie swój kolor i głosować będziemy przez wrzucanie do urny karteczki z kolorem faworyta. Nagrodzimy pierwsze trzy miejsca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka, konkursy i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorkę, a także wspólne sąsiedzkie grillowanie – zapowiadają organizatorzy spotkania.

Informacje o planowanych spotkaniach sąsiedzkich są dostępne na stronie wydarzenia: http://www.gdansk.dnisasiadow.pl/spotkania-i-festyny

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda