mobile

Pomocnik Atalanty Bergamo w Arce Gdynia

Alassane Sidibe, środkowy pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej, dołączył do Arki Gdynia. Dwudziestojednolatek został wypożyczony z Atalanty Bergamo do 30 czerwca 2024 roku z opcją pierwokupu.

Marcin Kalicki
Pomocnik Atalanty Bergamo w Arce Gdynia

Iworyjczyk od początku swojej kariery związany jest z Atalantą Bergamo. Bardzo dobrze zna Olafa Kobackiego, z którym grał we włoskiej drużynie U-19 w latach 2019-2021. Środkowy pomocnik przechodził w Bergamo poszczególne szczeble młodzieżowe. Dwukrotnie był wypożyczony: od sierpnia 2022 do stycznia 2023 do Cosenzy oraz od stycznia 2023 do czerwca 2023 do Ascoli.

We wszystkich zespołach Atalanty Bergamo Alassane Sidibe zagrał sto trzydzieści sześć spotkań. Zdobył w nich pięćdziesiąt jeden bramek i zaliczył szesnaście asyst. Najwięcej – siedemdziesiąt sześć meczy zaliczył w drużynie U-19 (dwadzieścia sześć goli, osiem asyst). Nowy pomocnik Arki zaliczył debiut w Serie A. 22 stycznia 2022 roku wszedł z ławki rezerwowych w bezbramkowym spotkaniu z Lazio Rzym.

Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej w rundzie wiosennej będzie bronił barw Arki. Jeśli dobrze się zaprezentuje na polskich boiskach klub z Trójmiasta będzie mógł wykupić Iworyjczyka.

/Marcin Kalicki/   

Fot. Arka Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda