mobile
REKLAMA

POLICJANCI PRZEJĘLI PONAD ĆWIETĆ TONY NARKOTYKÓW WARTYCH KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali w ubiegłą środę 25-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie narkotyki. W sumie w swoim dostawczaku miał blisko 300 kg różnego rodzaju środków odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to kilkanaście milionów złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.

Informacja prasowa/ Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
TAGI
POLICJANCI PRZEJĘLI PONAD ĆWIETĆ TONY NARKOTYKÓW WARTYCH KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku od kilku miesięcy pracowali nad rozpracowaniem grupy przestępczej, która miała zajmować się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Pomorza. W wyniku intensywnych działań policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Rumii może mieć związek z tą przestępczą działalnością. Mundurowi podejrzewali, że regularnie przewozi on narkotyki, m.in. kokainę i marihuanę z terenu województwa mazowieckiego na Pomorze. Tu zabronione substancje miały być dalej rozprowadzane.

Efektem działań mundurowych było zatrzymanie w ubiegłą środę 25-letniego mieszkańca Rumii, w momencie kiedy przewoził blisko 300 kg różnego rodzaju narkotyków. W jego dostawczym peugeocie funkcjonariusze znaleźli między innymi 140 kg marihuany, 114 kg haszyszu i 2 kg kokainy. Następnym krokiem w tej sprawie było zatrzymanie 41-letniego mieszkańca Mazowsza, który współpracował z zatrzymanym wcześniej mężczyzną. Policjanci ustalili, że to właśnie u niego dokonywane były przeładunki narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze pnie zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 100 tys. dolarów, 27 200 złotych oraz 16 490 euro.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci i prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku nadal intensywnie pracują nad tą grupą przestępczą. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania. W trakcji przeszukania pojazdu brali udział f-sze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. W wyniku przeprowadzonych czynności, pies służbowy o imieniu ,,EDEK”, przeszkolony do ujawniana narkotyków, zaznaczył na jednym z kartonów, że w jego wnętrzu znajdują się narkotyki.

W wyniku przeprowadzonej realizacji f-sze KWP w Gdańsku zlikwidowali jeden z większych transportów narkotyków, który miał zasilić odbiorców na terenie województwa pomorskiego. Szacowana wartość zabezpieczonych środków wynosi 12 mln zł.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda