mobile
REKLAMA

Podszywał się pod wolontariusza WOŚP

W centrum miasta, 15-letni chłopak próbował zbierać datki z fałszywą puszką i podrobionym identyfikatorem. Prawdziwe wolontariuszki poinformowały o nim strażników miejskich. Nastolatek został zatrzymany przez policję

oprac. Patrycja Biernat
TAGI
Podszywał się pod wolontariusza WOŚP

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 28 stycznia, kilka minut po godzinie 13:00, gdy funkcjonariusze z Referatu II spacerowali ulicą Długi Targ. Wolontariuszki poprosiły ich o interwencję, wskazując na chłopaka, który prawdopodobnie udawał wolontariusza WOŚP. Strażnicy szybko sprawdzili sytuację.

Podejrzenia wolontariuszek okazały się trafne. 15-latek posiadał fałszywy identyfikator przymocowany do pocztówki, na której widniały dane zupełnie innej osoby. W podrobionej puszcze znajdowały się pieniądze, których ilość nie była znana. Strażnicy miejscy przerwali kwestowanie przez nastolatka i przewieźli go na komisariat.

Policjanci ustalili, że 15-letni obywatel Rumunii, podszywając się pod wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udał się na zbiórkę, zdobywając 173 złote i 1 euro. Fałszywy identyfikator i puszka z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez mundurowych. Policja poinformowała opiekuna prawnego nieletniego oraz sąd rodzinny o całej sytuacji. Nieuczciwy nastolatek został zatrzymany i przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Dzisiaj zostanie przesłuchany jako nieletni sprawca przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

fot.strazmiejska.gda.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda