mobile
REKLAMA

Pierwsza w Gdańsku szkoła kodowania.

ThinkYoung i Boeing uruchomiły pierwszą w Gdańsku szkołę kodowania dla nastolatków. Podczas ceremonii otwarcia, która odbyła się we wtorek, 22 listopada w biurze Boeing International w Gdańsku przywitano pierwszych uczestników. W warsztatach z kodowania i projektowania weźmie udział łącznie 400 nastolatków.

informacja prasowa
Pierwsza w Gdańsku szkoła kodowania.

- Polskie społeczeństwo udzieliło niesamowitego wsparcia mieszkańcom Ukrainy. Jestem pod ogromnym wrażeniem solidarności, która połączyła naszych kolegów z polskiego oddziału firmy z ich kolegami z ukraińskiego zespołu. Goszcząc Szkołę Kodowania ThinkYoung w gdańskim biurze Boeinga, przekazujemy nasze wsparcie młodemu pokoleniu, aby zapewnić mu umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu - powiedział sir Michael Arthur, prezes Boeing International.

Przez najbliższe trzy tygodnie, klasy liczące od 20 do 40 osób, wezmą udział w dwudniowych kursach. Do projektu zapraszana jest głównie młodzież w wieku 13-18 lat. Program jest otwarty dla dzieci wszystkich narodowości, organizatorzy jednak liczą, że większość uczestników programu to będą dzieci z Ukrainy.

- Gdy myślimy o dzisiejszym rynku pracy, to widzimy, że jest na nim wiele zawodów, które nie istniały jeszcze 10 czy 20 lat temu. Jestem przekonany, że ta zmiana będzie postępować jeszcze szybciej i dzisiejsi uczniowe będą wykonywać pracę, którą dziś nawet ciężko nam sobie wyobrazić - mówił Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - Dlatego tak ważne, aby nabyć umiejętności przyszłości i jestem absolutnie przekonany, że ten program w tym bardzo pomoże.

Oprócz umiejętności kodowania, kurs zapozna uczestników z tematem inteligencji emocjonalnej, która stanowi ważną kompetencję w nowoczesnym środowisku pracy. Szkolenie, które jest całkowicie bezpłatne, charakteryzuje się innowacyjnym podejściem w pozaformalnym środowisku edukacyjnym. Odpowiada też zarówno na rzeczywiste potrzeby dzisiejszej młodzieży, jak i umiejętności wymagane przez branżę.

- Wojna w Ukrainie to tragedia o nieobliczalnych rozmiarach, która wpływa na wszystkie aspekty życia Ukraińców – mówił Andrea Gerosa, dyrektor generalny Think Young. - Nasza Szkoła Kodowania ma na celu złagodzenie wpływu wojny na prawidłowy rozwój edukacyjny młodych Ukraińców poprzez wspieranie i doskonalenie ich umiejętności cyfrowych i technologicznych, wpływając w ten sposób na ich przyszłość edukacyjną i zawodową. Jesteśmy dumni, że możemy od 7 lat współpracować z Boeingiem, potwierdzając nasze wspólne zaangażowanie w poprawę życia młodych ludzi na całym świecie – dodał.

Od 2016 roku ThinkYoung i Boeing wprowadziły ponad 900 nastolatków w tematykę programowania. Na całym świecie odbyło się dotychczas 15 edycji Szkoły Kodowania. Szkoła Kodowania ThinkYoung to jedna z wielu inicjatyw na całym świecie, z której pomocą Boeing angażuje się we wsparcie lokalnych społeczności. Od 2018 roku Boeing zainwestował ponad 5,9 miliona euro w ogólnoeuropejskie projekty STEM.

- W ciężkich czasach, jakie nas aktualnie zastały, dziękuję wszystkim za wsparcie, którego udzielacie dzieciom. Organizowane przez nas warsztaty dadzą im przede wszystkim wiedzę, a nawet i doświadczenie, które w przyszłości pozwoli im lepiej i łatwiej dobrać drogę, którą będą chciały iść zawodowo - mówił Rafał Stepnowski, dyrektor zarządzający Boeing Polska.

Boeing

Jako wiodąca globalna firma lotnicza, Boeing opracowuje, produkuje i serwisuje samoloty komercyjne, produkty obronne i systemy kosmiczne dla klientów w ponad 150 krajach. Boeing jest czołowym eksporterem w USA, który korzysta z talentu i wiedzy swoich dostawców na całym świecie, aby rozwijać możliwości gospodarcze oraz zapewniać zrównoważony rozwój i pozytywny wpływ na społeczeństwo. Zróżnicowany zespół pracowników Boeinga jest zaangażowany w tworzenie przyszłych innowacji, wyznaczanie kierunków zróżnicowanego rozwoju i przestrzeganie podstawowych wartości firmy, którymi są bezpieczeństwo, jakość i uczciwość.

ThinkYoung

ThinkYoung to pierwszy think tank skupiający się na młodych ludziach. Został założony w 2009 roku i rozszerzył swoją działalność na biura w Brukseli, Genewie, Hong Kongu i Nairobi. Jest organizacją non-profit, której celem jest uczynienie świata lepszym miejscem dla młodych ludzi poprzez angażowanie ich w procesy decyzyjne oraz dostarczanie rządzącym wysokiej jakości badań na temat młodzieży. ThinkYoung prowadzi badania i analizy, organizuje kampanie poparcia, tworzy propozycje polityk i opracowuje programy edukacyjne: dotychczas projekty ThinkYoung dotarły do ​​ponad 800 000 młodych ludzi.

fot. media.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda