mobile
REKLAMA

Para ukradła samochód wypożyczany na minuty

Policjanci z wydziału wywiadowczego zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego i jego 18-letnią towarzyszkę, którzy staną przed sądem w związku z kradzieżą i włamaniem do samochodu o wartości około 50 tysięcy złotych. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień

Patrycja Biernat
Para ukradła samochód wypożyczany na minuty

Pod koniec stycznia funkcjonariusze, patrolując obszar ulicy Angielska Grobla, dostrzegli mężczyznę kierującego samochodem marki Renault Clio, który wcześniej był już zatrzymywany za nielegalne prowadzenie pojazdu. 21-latek z powiatu gdańskiego poruszał się również z nadmierną prędkością, zagrażając innym uczestnikom ruchu. Policjanci natychmiast podjęli kontrolę. Uwagę mundurowych przyciągnęła uszkodzona boczna szyba w samochodzie oraz obecność młotka w aucie. Policjanci mieli podejrzenia, że auto mogło zostać skradzione, co potwierdzili kontaktując się z firmą carsharingową wynajmującą pojazd. 21-latek i jego 18-letnia pasażerka zostali zatrzymani. Wartość pojazdu została oceniona na 50 tysięcy złotych, a szkody związane ze zbitą szybą na prawie 940 złotych. Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do samochodu. Ponadto, 21-latek odpowie przed sądem za nielegalne kierowanie pojazdem.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień ograniczenie wolności lub grzywna, której minimalna wysokość wynosi 1500 złotych, a maksymalna aż 30 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

fot.gdansk.policja.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda