mobile
REKLAMA

Nowi piłkarze w Arce

Arka Gdynia pozyskała kolejnych dwóch zawodników. Swoje umiejętności przed kibicami z Trójmiasta w nowym sezonie będą mieli okazję zaprezentować Adam Ratajczyk oraz João Oliveira.

Marcin Kalicki
Nowi piłkarze w Arce

Urodzony 12 czerwca 2002 roku w Warszawie Adam Ratajczyk swoją przygodę z futbolem zaczynał w Zniczu Pruszków, gdzie spędził w zespołach młodzieżowych siedem lat. Sezon 2018/2019 rozpoczął w rezerwach ŁKS-u Łódź, by wiosną dołączyć do pierwsze drużyny. Następnie młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Zagłębia Lubin. W barwach „Miedziowych” rozegrał trzydzieści jeden spotkań. We wrześniu 2022 roku został wypożyczony do Stali Mielec. Po powrocie do Lubina z rocznego wypożyczenia, Ratajczyk doznał kontuzji mięśniowej, która wykluczyła go z gry w rundzie jesiennej na cztery miesiące. Do pełni zdrowia powrócił na początku tego roku. Nowy pomocnik Arki podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Do zespołu z Gdyni dołączył także szwajcarski skrzydłowy portugalskiego pochodzenia João Pedro Abreu de Oliveira. Urodzony 6 stycznia 1996 roku w Nyonie piłkarz od początku kariery związany był ze szwajcarskimi klubami. Rozpoczynał od juniorskich drużyn FC Basel, później grał w FC Luzern. To w tym ostatnim klubie poznał smak seniorskiej piłki w sezonie 2015/2016. Po dwóch latach gry został wypożyczony na rok do Lechii Gdańsk. W tym czasie na poziomie Ekstraklasy rozegrał dziewiętnaście meczów, w których zdobył trzy gole i zapisał dwie asysty. Po powrocie do Szwajcarii latem 2018 roku, zmienił klub na FC Lausanne-Sport, w którym to spędził kolejne dwa lata. Pod koniec 2020 roku wyjechał do kraju swojego pochodzenia. W Portugalii najpierw niespełna rok grał dla CD Cova Piedade występującej na zapleczu tamtejszej ekstraklasy. W latach 2021-2023 zaś reprezentował barwy będącego na tym samym szczeblu rozgrywkowym Leixões. Ostatni rok to występy dla węgierskiego Debreceni VSC.

/Marcin Kalicki/

Źródło/Fot. Arka Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda