mobile
REKLAMA

Nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na ul. Obrońców Wybrzeża

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych oraz rowerzystów – to efekty, jakie przyniesie nowe przejście i przejazd na ul. Obrońców Wybrzeża na Przymorzu. Wyznaczone zostanie ono na wysokości klatki 2A falowca i będzie wyposażone w azyl. Prace przy jego wykonaniu potrwają planowo od 14 listopada do 8 grudnia. Nie spowodują one dużych utrudnień dla kierowców

Informacja prasowa
Nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na ul. Obrońców Wybrzeża

Przejście wraz z przejazdem rowerowym powstaną w połowie drogi między przejściami na wysokości Galerii Przymorze oraz komisariatu Policji. O potrzebie jego wyznaczenia świadczą wnioski zgłaszane przez mieszkańców. Widoczne przedepty w pasie zieleni dowodzą, że piesi przekraczają jezdnię w miejscu niedozwolonym, co niesie ze sobą ryzyko potrącenia przez samochód.

Dzięki nowemu przejściu i przejazdowi rowerowemu niechronieni uczestnicy ruchu drogowego będą bezpieczniejsi. Dodatkowo wykonany z kostki azyl pozwoli na przekraczanie jezdni w dwóch etapach. Dla lepszego komfortu w miejscu przedeptu ułożony zostanie odcinek chodnika, który dowiązany zostanie do istniejącego ciągu pieszego.

Prace przy wykonaniu przejścia wymagać będą miejscowego zawężenia ul. Obrońców Wybrzeża przy zachowaniu ruchu w obu kierunkach.

W przypadku pogorszenia warunków pogodowych termin zakończenia prac może się przedłużyć.

fot. GZDIZ

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda