mobile
REKLAMA

Nowa nawierzchnia na Traugutta

Chciałoby się rzec – nareszcie. Ulica Traugutta doczeka się nowej nawierzchni. W pierwszym etapie wykonany zostanie ok. 560-metrowy odcinek. Kolejny fragment zostanie przebudowany w momencie ostatecznego określenia formy ul. Nowej Politechnicznej.

TAGI
Nowa nawierzchnia na Traugutta

Do tej pory prace na ulicy Traugutta ograniczały się do łatania pojedynczych dziur i stawiania kolejnych progów zwalniających. Jeszcze w tym roku, najpóźniej do 30 listopada, na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku al. Zwycięstwa - cerkiew św. Mikołaja. Progi z myślą o strefie tempo 30, czyli obszarze o ruchu uspokojonym, zostaną rozbudowane o większość przejść dla pieszych.

Zanim jednak rozpocznie się remont, zostanie przebudowana sieć wodociągowa, która liczy sobie w tym miejscu już ponad sto lat. Prace będą prowadzone tak, aby maksymalnie ograniczyć przerwy w dostawie wody.

Poza wymianą nawierzchni na ulicy Traugutta, podczas prac remontowych nowy wygląd zyskają także chodniki. Płytki betonowe zostaną urozmaicone fragmentami wykonanymi z kostki kamiennej. Ponadto miejsca do parkowania równoległego odróżniać się będą od chodników inną nawierzchnią. Pojawią się słupki ograniczające, które uniemożliwią tarasowane chodników przez pojazdy.

Remont Traugutta na odcinku al. Zwycięstwa - cerkiew św. Mikołaja jest pierwszym z trzech etapów robót przewidzianych na tej ulicy. Planowany jest dalszy remont jezdni w kierunku lasu, jednak szczegółowe informacje na ten temat będą ustalane po ostatecznym sprecyzowaniu planów wobec Nowej Politechnicznej.

- W związku z Nową Politechniczną będziemy musieli zweryfikować przyjęte dla pozostałego odcinka ul. Traugutta założenia. Dlatego też zaczynamy remont od strony al. Zwycięstwa. Nie wycofujemy się jednak z planów dalszych prac na tej ulicy - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda