mobile
REKLAMA

Niedługo rusza program CZEŚĆ! dla nowych mieszkańców Gdańska

Program CZEŚĆ! od lat działa w Europejskim Centrum Solidarności i ma na celu pomóc nowym mieszkańcom Gdańska w procesie adaptacji do życia w nowym mieście. Niedługo rusza rekrutacja do wiosennej edycji projektu, która rozpocznie się 2 marca. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny

Patrycja Biernat
Niedługo rusza program CZEŚĆ! dla nowych mieszkańców Gdańska

CZEŚĆ! to nie tylko warsztaty, dyskusje i spacery, podczas których uczestnicy poznają miasto, jego historię, kulturę polską i ćwiczą język. To także odpowiedzi na trudne pytania dotyczące legalizacji pobytu, prawa pracy, różnic kulturowych i innych zagadnień, które mogą sprawiać trudności, ale są istotne dla poczucia przynależności (np. ekologia czy rola organizacji pozarządowych).

Program ma na celu przede wszystkim tworzenie wspólnoty, bezpiecznej przestrzeni do rozmów, nawiązywania nowych znajomości i otrzymywania wsparcia. To właśnie te wartości podkreślają organizatorzy programu na stronie internetowej ECS.

Spotkania dla nowych mieszkańców będą trwały przez dwa miesiące co tydzień w sobotę, będzie to więc 9 spotkań, 36 godzin. Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny, a program startuje 2 marca.

fot.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda