mobile
REKLAMA

Neutralizacja niewybuchu miny morskiej.

Wydział Bezpieczeństwa i zarządzania Kryzysowego wojewody pomorskiego informuje o operacji wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu niemieckiej miny morskiej zalegającej na dnie Zatoki Puckiej. Operacja zostanie przeprowadzona 30 listopada (lub 6 grudnia), w godzinach 8.00-17.00. W związku z pracami ustanowiono strefę bezpieczeństwa.

informacja prasowa
Neutralizacja niewybuchu miny morskiej.

Niewybuch miny morskiej zlokalizowany został na dnie Zatoki Puckiej, ok. 200 m od wejścia do portu wewnętrznego Gdynia. Prace związane z unieszkodliwieniem będą prowadzone 30 listopada lub 6 grudnia (termin zapasowy), w godzinach 8.00-17.00.

Biorąc pod uwagę moc unieszkodliwianego ładunku wybuchowego miny oraz jego potencjalne destrukcyjne oddziaływanie na ludzi i obiekty, zdecydowano o ustanowieniu strefy bezpieczeństwa. Strefa obejmuje na lądzie obszar o długości i szerokości ok. 1000 m, między północną granicą Portu Gdynia, a południową granicą basenu portowego nr 11 i sięgający w głąb portu. Na wodach Zatoki Gdańskiej strefę bezpieczeństwa wyznacza linia brzegowa na odcinku: Babie Doły – Gdańsk Westerplatte, o długości ok. 21,5 km i szerokości mierzonej w linii prostej od lądu na odległość ok. 11 000 m (ok. 6 Mm).

W związku z pracami neutralizacyjnymi w Sopocie będzie obowiązywał zakaz kąpieli i wchodzenia do wody.

Wykonawcą przedsięwzięcia będzie wyspecjalizowana jednostka Marynarki Wojennej RP. Operację koordynować będzie Urząd Morski w Gdyni, natomiast w strefie brzegowej Pomorski Urząd Wojewódzki.

fot.  materiały Urzędu Morskiego w Gdyni

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda