mobile

Naga sesja fotograficzna w słusznej sprawie

Ruszyła kolejna edycja kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki raka piersi "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. Podobnie do poprzedniego roku akcja skierowana jest głównie do mężczyzn. Przesłanie jest jasne: każdy mężczyzna powinien aktywnie wspierać swoją ukochaną, by regularnie badała piersi.

Redakcja/Fot. Jan Górczak
Naga sesja fotograficzna w słusznej sprawie

Pomysłodawcy gorąco zachęcają do tego, aby mężczyźni zaangażowali się w badanie. Na stronie Fundacji OncoCafe – Razem Lepiej znajdziemy mnóstwo materiałów, które instruują, jak należy poprawnie je wykonać. Trzeba przyznać, że zaprezentowane ćwiczenia są świetne: w mądry sposób, tłumaczą, jak poszukiwać niepokojących nieprawidłowości na ciele kobiety. I to chyba strzał w dziesiątkę!

Koncepcja tegorocznej edycji została oparta na popularnej dyscyplinie sportu zwanej crossfit’em. BreastFit to „nowa dyscyplina sportu”. W czasie treningu mężczyźni badają biust swojej ukochanej. Przebieg prawidłowego badania jest opisany krok po kroku tak, aby każdy mógł go odtworzyć.

Intencją organizatorów kampanii jest inspirowanie do podejmowania tematu systematycznych badań piersi, a przez to dostarczenia kobietom dodatkowej motywacji do wykonywania regularnych badań i walki o zdrowie. Chodzi też o dostarczeni mężczyznom informacji na temat wagi wsparcia dla kobiet w trakcie choroby nowotworowej na każdym jej etapie.

Zwieńczeniem projektu będzie wydanie kolejnej edycji kalendarza "Power of Community 2018” z udziałem crossfitowców, którzy wsparli kampanię i zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit oraz szerzyć zdobytą w ramach akcji wiedzę. Oprócz tego panowie zgodzili się na sesję zdjęciową do kalendarza. Dwunastu najlepszych crossfitowców przyjechało do Zatoki Gdańskiej i w Torpedowni zapozowało nago.

 

Fot. Jan Górczak

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko