mobile
REKLAMA

Molo Południowe doczeka się nowej nawierzchni

Pomysł remontu nawierzchni Molo Południowego w Gdyni już od jakiegoś czasu świtał w głowach mieszkańców i radnych miasta. Koniec końców – prace modernizacyjne ruszyły w tym tygodniu. Wyremontowana zostanie również fontanna, a wszystkie roboty powinny zakończyć się przed wakacjami.

TAGI
Molo Południowe doczeka się nowej nawierzchni

Molo Południowe to końcowy fragment pirsu zaczynającego się Skwerem Kościuszki. Do tej pory uszczerbki i ubytki w tym miejscu remontowane były doraźnie, ale stan płyt, zwłaszcza po sezonie letnim, pozostawiał wiele do życzenia. Prace naprawcze uzależnione były od budżetu miasta. Teraz pieniądze się znalazły i na początku tygodnia przystąpiono do działania.

Remont obejmie naprawę nawierzchni na wszystkich alejkach wokół pomnika i schodów przy falochronie. Zakończenie prac planowane jest na połowę czerwca. Ich koszt to 250 tys. zł.

Równocześnie trwają prace remontowe przy fontannie na Skwerze Kościuszki. W 2013 roku wymieniono przy niej zieloną mozaikę na szklane płytki, te jednak wymagają już renowacji i uzupełnienia – podobnie jak wnętrze fontanny. Koszt prac przy cokole to kwota 37 tys. zł. Dodatkowo konieczna jest wymiana kostki wokół – za co miasto zapłaci 70 tys. zł. W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi fontanna jest na razie nieczynna.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda