mobile
REKLAMA

Młodzieżowe drużyny sportowe na murawie Polsat Plus Areny Gdańsk

Polsat Plus Arena Gdańsk, zgodnie z coroczną tradycją i po zakończeniu domowych rozgrywek Lechii otwiera bramy na sport młodzieżowy. W poniedziałek, 22 maja rozpoczną się turnieje młodzieżowe, w których wystartuje łącznie 58 drużyn i ponad 700 uczestniczek i uczestników

Informacja prasowa
Młodzieżowe drużyny sportowe na murawie Polsat Plus Areny Gdańsk

Na murawie Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się czwarta edycja InvestGDA CUP 2023 czyli profesjonalny dziecięcy turniej piłki nożnej rozgrywany w kategorii orliczek i żaków.

W poniedziałek, 22 maja na murawę wybiegnie ponad 400 zawodniczek i zawodników, aby rywalizować o puchar InvestGDA CUP. To już 4 edycja wydarzenia, skierowanego dla chłopców i dziewczynek w wieku 8-11 lat. Turniej odbędzie się w godzinach 10.00-19.00, a wstęp dla kibiców jest wolny.

Pomerania CUP

Dwa dni później, w środę 24 maja, odbędzie się rywalizacja Pomerania CUP, która zgromadziła 16 męskich drużyn. To z kolei profesjonalny turniej piłki nożnej nie tylko dla młodzieży z województwa pomorskiego, ale również dla wszystkich zainteresowanych drużyn z nadmorskich województw. W pierwszej edycji tego wydarzenia udział weźmie 190 zawodniczek i zawodników z różnych miast, a puchar zwycięskiej drużynie wręczy Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

- Poprzez organizację takich wydarzeń staramy się propagować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz przełamywać bariery w sporcie osób z niepełnosprawnością – mówi Piotr Borawski. - Wydarzenia mają charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkich do kibicowania.

- Polsat Plus Arena razem z partnerami od lat inwestuje w promocję sportu młodzieżowego – mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk. - Dla uczestniczek i uczestników turniejów to niezapomniane przeżycie rozbudzające marzenia.  

fot.UMGda

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda