mobile

Młodzież przesiądzie się na rowery

W Gdyni wystartował nowy projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Jego celem jest zmiana nawyków transportowych oraz promowanie aktywności i ekologii

mat.pras.
Młodzież przesiądzie się na rowery

Uczniowie gdyńskich szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w nowej kampanii pt. „Do Szkoły Jadę Rowerem”. Jak podkreśla gdyński magistrat - Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu poprzez podróże do i ze do szkoły.
Po kilku dniach podium rywalizacji otwierają uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. A pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio:

  1. V LO im. płk. Stanisława Dąbka w Gdyni
  2. 17 LO w Gdyni - Microsoft Showcase School
  3. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni

Kampania „Do Szkoły Jadę Rowerem" nie tylko sprzyja propagowaniu zdrowych nawyków i trosce o środowisko naturalne, lecz także umacnia więzi między uczniami oraz między nimi a ich placówkami edukacyjnymi. Poprzez tę inicjatywę Gdynia staje się wzorcem miasta, które aktywnie wspiera zdrowy tryb życia i ekologiczne podejście wśród młodzieży.

Uczestnicy konkursu, korzystając z aplikacji „Aktywne Miasta”, mogą śledzić swoje postępy i zdobywać punkty za każdą podróż do szkoły rowerem, rowerem elektrycznym czy hulajnogą.

Pierwszym krokiem jest rejestracja, która rozpoczęła się 4 marca i potrwa aż do końca konkursu – do rywalizacji można dołączać przez cały czas. Sam konkurs realizowany jest w terminie od 8 kwietnia a 31 maja poprzez aplikację do rejestrowania przejazdów.
Rejestracja do konkursu odbywa się w dwóch etapach:

  1. zgłoszenia szkolne, gdzie szkoły podają swoje dane i tworzą grupę rywalizacyjną,
  2. zgłoszenia indywidualne uczniów, którzy dołączają do konkursu za pomocą hasła otrzymanego od koordynatora szkoły.


Nagrody przyznawane są zarówno indywidualnie, jak i dla szkół, co sprzyja zdrowej rywalizacji i promuje aktywność fizyczną wśród młodzieży.

Aplikacja „Aktywne Miasta" umożliwia nie tylko rejestrację przejazdów do i ze szkoły, ale także wszystkich innych aktywności rowerowych uczniów, bez ograniczeń co do liczby zarejestrowanych przejazdów.

fot.pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda