mobile
REKLAMA

Medale mistrzostw Polski do lat 18 gdańskich tenisistów

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej odbywały się Mistrzostwach Polski Juniorów (U18). W deblu dwa medale zdobyli młodzi gdańszczanie: Leon Zaorski złoty oraz Victoria Kapcia - brązowy. Oboje są zawodnikami Gdańskiej Akademii Tenisowej.

Informacja prasowa
Medale mistrzostw Polski do lat 18 gdańskich tenisistów
fot. Marta Kurzacz / GAT Gdańsk
 

Finały singla

W finale singla juniorek Amelia Paszun (AZS Poznań) pokonała Magdalenę Baniak (Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała) 7:6 (7-5), 6:3. Na najniższym stopniu podium w Gdańsku stanęły Sara Husar (KT Kubala Ustroń) oraz Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub).

W finale singla juniorów Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) wygrał z Jakubem Januchowskim (CKT Grodzisk Mazowiecki) 6:3, 6:2. Trzecie miejsce zajęli Marcin Andrzejczak (MKT Łódź) i Kacper Knitter (SKT Promasters Szczecin).

Mistrzowie i finaliści MPJ w singlu otrzymali od Polskiego Związku Tenisowego vouchery na kwotę odpowiednio 3000 złotych i 1500 zł do wykorzystania na sfinansowanie startów w zagranicznych turniejach rangi ITF Junior.

Finały debla

Najlepsi w grze podwójnej juniorów okazali się Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) i Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa), zwyciężając w finale Jana Kluczyńskiego (Legia Warszawa) i Małeckiego 7:6 (7-1), 6:3. Brązowe krążki przypadły duetom Marcin Dójczyński (MKT Łódź) i Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków) oraz Andrzejczak-Januchowski.

W finale debla juniorek Anna Kmiecik i Maja Pawelska (obie KS Górnik Bytom) pokonały Paszun i Dominikę Podhajecką (GKT Smecz Górzyca) 6:3, 6:4. Brąz przypadł parom Victoria Kapcia (Gdańska Akademia Tenisowa) i Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków) oraz Husar i Nika Hurkacz (Come-On Tennis Club Wrocław). 

Finał miksta

Wygona w parze z Kingą Wahl-Maniecką (KS Górnik Bytom) zdobył tytuł w grze mieszanej, pokonując w decydującym meczu Nadię Affelt (Pro Tenis Toruń) i Hrynkiewicza 6:4, 1:6, 11-9.

Wyniki finałów MPJ (U18, Gdańsk):

gra pojedyncza juniorek 

Amelia Paszun (AZS Poznań) - Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała) 7:6 (7-5), 6:3

gra pojedyncza juniorów 

Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) - Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.) 6:3, 6:2

gra podwójna juniorek

Anna Kmiecik, Maja Pawelska (KS Górnik Bytom) - Amelia Paszun (AZS Poznań), Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) 6:3, 6:4

gra podwójna juniorów

Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań), Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa) - Jan Kluczyński (Legia Warszawa), Szymon Małecki (KS Promień Opalenica) 7:6 (7-1), 6:3

gra mieszana 

Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków) - Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń), Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań) 6:4, 1:6, 11-9

Komplet medalistów Mistrzostw Polski Juniorów (U18, Gdańsk):

singiel juniorek 

  1. Amelia Paszun (AZS Poznań)
  2. Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała)
  3. Sara Husar (KT Kubala Ustroń)
  4. Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub)

singiel juniorów 

  1. Szymon Małecki (KS Promień Opalenica)
  2. Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.)
  3. Marcin Andrzejczak (MKT Łódź)
  4. Kacper Knitter (SKT PROMASTERS Szczecin)

gra podwójna juniorek 

  1. Anna Kmiecik, Maja Pawelska (obie KS Górnik Bytom)
  2. Amelia Paszun (AZS Poznań), Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca)
  3. Victoria Kapcia (Gdańska Akademia Tenisowa), Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków)
  4. Nika Hurkacz (COME-ON TENNIS CLUB Wrocław), Sara Husar (KT Kubala Ustroń)

gra podwójna juniorów 

  1. Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań), Leon Zaorski (Gdańska Akademia Tenisowa)
  2. Jan Kluczyński (Legia Warszawa), Szymon Małecki (KS Promień Opalenica)
  3. Marcin Dójczyński (MKT Łódź), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków)
  4. Marcin Andrzejczak (MKT Łódź), Jakub Januchowski (CKT Grodzisk Maz.)

gra mieszana 

  1. Kinga Wahl-Maniecka (KS Górnik Bytom), Jan Wygona (KS Grzegórzecki Kraków)
  2. Nadia Affelt (Pro Tenis Toruń), Jakub Hrynkiewicz (AZS Poznań)
  3. Inka Wawrzkiewicz (Sopot Tenis Klub), Tadeusz Michałowski (KS Górnik Bytom)
  4. Maria Wojtaszczyk (MKT Łódź), Kacper Czyrek (BKT Advantage Bielsko-Biiała
  5.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda