mobile

Maluszki w Muzeum Gdańska

Rodzinne Muzeum Gdańska – Maluszki w Muzeum to projekt adresowany do gdańskich rodzin z dziećmi. Podczas godzinnych spotkań, które będą odbywać się raz w miesiącu od października 2018 do maja 2019 r., maluszki wraz z rodzicami będą mogły odkryć dziedzictwo Gdańska.

informacja prasowa.Andrzej Gierszewski
TAGI
Maluszki w Muzeum Gdańska

Dzieci już od pierwszych chwil życia potrzebują wartościowych bodźców, aby się prawidłowo rozwijać. Wizyta w nowym miejscu, połączona ze spotkaniem z rówieśnikami i wzbogacona o nowe wrażenia wzrokowe i słuchowe, wspomoże kształcenie poczucia estetyki oraz uwrażliwianie na piękno.

– W scenariuszu spotkań dla najmłodszych znajdują się zabawy ogólnorozwojowe, integracyjne, socjalizujące, połączone z pierwszymi próbami zrozumienia wartości zabytków, sztuki połączonej ze słuchaniem muzyki klasycznej oraz poszukiwaniem motywów architektonicznych. Każde z zajęć będzie poświęcone innemu tematowi – mówi Monika Kryger, kierownik Działu Edukacji Muzeum Gdańska.

W pakiecie 8 różnorodnych zajęć w 6 Muzeach Gdańska

Zajęcia będą się odbywać w przedostatni piątek miesiąca w wybranym oddziale Muzeum Gdańska. W trakcie podróży najmłodsi gdańszczanie poznają Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Muzeum Nauki Gdańskiej, Twierdzę Wisłoujście oraz Muzeum Bursztynu i ich zabytki.

– Tematyka zajęć jest ściśle związana ze znaczeniem danego zabytku dla Gdańska. W Ratuszu Głównomiejskim, poprzez zabytki, maluszki odkryją pojęcie rodziny, poznają także zwierzęta i mityczne stwory, w Dworze Artusa - obyczaje rycerskie oraz życie na morzu, w Domu Uphagena – zasady ubioru mieszczańskiego, w Muzeum Bursztynu poznamy sekrety bursztynu bałtyckiego, w Muzeum Nauki Gdańskiej poprzez stare zegary poznamy czas, a na zakończenie cyklu w Twierdzy Wisłoujście… spędzimy miło czas podczas rodzinnego pikniku – dodaje Monika Kryger.

Garść porad, czyli jak wziąć udział w Maluszkach w Muzeum?

Aby wziąć udział w zajęciach należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy m.kryger@muzeumgdansk.pl lub zgłosić go telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00 – 16:00 pod numerem: 512 418 745. W cenie wartego 120 zł karnetu, który można zakupić w muzealnej kasie Ratusza Głównego Miasta, wliczony jest udział rodzica, bądź rodziców oraz jednego dziecka w całym cyklu zajęć. Zapisanie na zajęcia każdego dodatkowego „maluszka” to koszt 20 zł.

– Zależy nam na tym, aby w całym kursie brała udział te sama, niewielka grupa dzieci. W ten sposób każdemu z najmłodszych uczestników poświęcamy uwagę oraz umożliwiamy poznawanie otoczenia. Rozwój jest możliwy tylko poprzez systematyczną pracę, nieważne czy jest to zabawa, czy nauka. Program „Maluszków” to też blok powiązanych z sobą zagadnień, w związku z tym udział w jednym konkretnym zajęciu nie przełoży się na rozwój dziecka – dodaje Monika Kryger.

Godzinne zajęcia dla grupy 5-9 gdańskich maluszków przeznaczone są dla dzieci w wieku od trzech do czterech lat i ich opiekunów. Spotkania będą miały miejsce w oddziałach Muzeum Gdańska, raz w miesiącu, od października 2018 do maja 2019, w przedostatni piątek miesiąca, o godz. 11:00. Do udziału uprawnia okazanie karnetu. O zakwalifikowaniu się do programu decyduje kolejność zgłoszeń. Edukatorzy z Muzeum zastrzegają, że w przypadku niemożliwości uzbierania grupy zajęcia zostaną odwołane. W takim wypadku wniesione opłaty za karnet zostaną zwrócone rodzicom, którzy zdecydowali się na udział w programie.

W ramach programu Rodzinne Muzeum Gdańska, poza Maluszkami w Muzeum, prowadzone są jeszcze zajęcia „Spotkania Rodzinne” oraz „Urodziny w Muzeum”. Informacje można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda