mobile

Literacki Sopot

Środek zimy, a my myślami już w sierpniu! Szósta edycja festiwalu Literacki Sopot przed nami! Zapisz w kalendarzu termin 17-20 sierpnia 2017, rezerwuj czas na pobyt w Sopocie!

TAGI
Literacki Sopot

Festiwal Literacki Sopot wydarzeniem roku 2016 w plebiscycie Radiowego Domu Kultury

W ciągu 5 lat w Sopocie gościło ponad 200 gości oraz ponad 75 000 uczestników. Każdego roku miasto na cztery dni zmienia się w prawdziwy literacki kurort, tętniący rytmem spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.

Słuchacze Programu 3 Polskiego Radia większością głosów wybrali festiwal Literacki Sopot wydarzeniem roku 2016! Zachęcamy do słuchania rozmowy z koordynatorkami festiwalu na antenie radiowej Trójki już w najbliższą
sobotę 21.01.2017 od godz. 12.00.

Znamy pierwszych gości festiwalu

Tematem tegorocznej edycji Literackiego Sopotu, odbywającego się w dniach
17-20 sierpnia, będzie literatura hiszpańskojęzyczna.

Claudia Piñeiro i Javier Cercas to pierwsi ogłoszeni goście. Argentynka
i Katalończyk to potwierdzenie różnorodności krajów hiszpańskojęzycznych. Kolejni autorzy będą sukcesywnie ogłaszani na stronie internetowej.

Claudia Piñeiro (Argentyna, 1960) to jedna z najpoczytniejszych, a zarazem cieszących się uznaniem krytyki pisarek argentyńskich, specjalizująca się w powieściach łączących elementy thrillera czy kryminału z niezwykle wnikliwą obserwacją społeczną i psychologiczną. Zadebiutowała książkami dla dzieci, ale prawdziwe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść - Tuya (Twoja, 2005) – i nade wszystko bardzo głośne Czwartkowe wdowy (Las viudas del jueves, 2005): znakomita wiwisekcja zamożnej społeczności żyjącej w luksusowym i zamkniętym osiedlu pod Buenos Aires.

Javier Cercas (Hiszpania, 1962) jest zamieszkałym w Katalonii i piszącym po hiszpańsku pisarzem oraz dziennikarzem. Wielkie uznanie przyniosła mu wydana w 2001 r. powieść Żołnierze spod Salaminy (Soldados de Salamina, wyd. pol. 2005), znakomita literacko historia o meandrach losów ludzkich w czasach hiszpańskiej wojny domowej, która bardzo mocno wpisała się w budzącą się w Hiszpanii debatę o pamięci historycznej. Renomę tę ugruntowała kolejna powieść Prędkość światła (La velocidad de luz, 2005, pol. wyd. 2010), w której autor w charakterystyczny dla siebie sposób płynnie przekracza granicę między fikcją a faktami.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda