mobile

Literacka sobota na pikniku miejskim z IKM i WiMBP

Warsztaty dla przyszłych detektywów i pszczelarzy, nauka kaligrafii, turnieje gier planszowych oraz wspólne czytanie książek z piłkarzami Lechii – to tylko część programu, jaki przygotowały Instytut Kultury Miejskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, organizatorzy literackiego pikniku miejskiego. Na wydarzenie zapraszają 1 września w godz. 10.00 – 17.00 na Targ Rakowy 11. Wstęp wolny.

Informacja prasowa
TAGI
Literacka sobota na pikniku miejskim z IKM i WiMBP

- Dla nas lato jeszcze się nie kończy - mówi Ana Matusevic z Instytutu Kultury Miejskiej. - Utrzymamy wakacyjną atmosferę, a w bogatym programie ciekawe spotkania i warsztaty znajdą dla siebie młodsi i starsi czytelnicy i czytelniczki. Gośćmi pikniku będą m.in.: Joanna Czeczott, redaktorka magazynu Kosmos – Magazyn dla dziewczynek i Wojciech Grajkowski, autor książek Pszczoły i Drzewa. Proponujemy bookcrossing, porady czytelnicze, gry literackie i głośne czytanie, do którego zaprosiliśmy piłkarzy Lechii Gdańsk.

Współorganizatorem pikniku jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, której główna filia znajduje się w sąsiedztwie Kunsztu Wodnego, nowej siedziby IKM. Trzeci z serii letnich pikników miejskich IKM poświęcony jest literaturze dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie późnego śniadania, które zaserwuje kolektyw Samo Dobro, a towarzyszyć mu będzie Retroprasówka, czyli krótka podróż przez nagłówki gazet sprzed lat. W Buktraku prowadzonym przez wydawnictwo Wiatr od Morza można będzie kupić książki autorów i rysowników obecnych na pikniku literackim.

Wśród zaproszonych gości są Anna Czeczott, redaktorka naczelna Kosmosu – Magazynu dla dziewczynek, oraz Wojciech Grajkowski, autor m.in. bestsellerowej książki Pszczoły, pięknie ilustrowanej przez Piotra Sochę. Temat pszczół pojawi się także na warsztatach, podczas których dzieci zbudują własne ule i porozmawiają z kaszubskim pszczelarzem. Młodych miłośników kryminałów organizatorzy zapraszają na spotkania z Joanną Stojer-Polańską, katowicką kryminalistką i autorką książki Ślady kryminalistyczne. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki poznają tajemnicze historie, zbadają zawartość walizki kryminalistycznej, pobiorą ślady linii papilarnych.

Pośród przygotowanych warsztatów także: tworzenie zakładek do książek z kolektywem MAMYWENĘ, nauka kaligrafii z Aliną Mielnik, spotkanie na temat książek sensorycznych i manipulacyjnych dla najmłodszych, opowieści Joanny Stojer-Polańskiej o zwierzętach na służbie (w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej) z udziałem labradorki Shiny, rozmowy o 100 książkach na 100 lat praw wyborczych kobiet, zajęcia literacko-plastyczne z ilustratorką Grażyną Rigall.

- Wszystkich, którzy czują się mistrzami w opowiadaniu bajek zapraszamy do turnieju, w którym trzeba wykazać się wiedzą na temat najmniejszych szczegółów, które pamiętamy z Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, bajki o Trzech świnkach i innych. Osobom, które pasjonują się grami logicznymi polecam testowanie SKONTRUM – prototypu gry, której akcja dzieje się w zamkniętej bibliotece – zaprasza Ana Matusevic, koordynatorka wydarzenia.

Piknik literacki z Instytutem Kultury Miejskiej oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną, 1 września godz. 10.00 – 17.00

Autor fotografii: Bartosz Bańka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda