mobile

Lęborscy funkcjonariusze zaangażowani w działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Podczas tego weekendu na ulicach Lęborka i całego powiatu lęborskiego pojawiło się więcej niż dotychczas policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Wojska Obrony Terytorialnej i Straży Miejskiej. Aż 50 funkcjonariuszy prowadziło działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19. Wspólną kontrolą objęte zostały miejsca podlegające zakazom, a mundurowi zapowiadają stanowcze reakcje na niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

inf.prasowa
Lęborscy funkcjonariusze zaangażowani w działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa

18 policjantów, 10 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i 1 strażnik miejski, takie siły pojawiły się na terenie powiatu lęborskiego wczoraj. Dziś te siły są jeszcze bardziej wzmożone, bo aż 32 lęborskich policjantów z 10 „terytorialsami” i 2 strażnikami miejskimi walczyć będzie na ulicach powiatu lęborskiego, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

Podczas służby kontroli poddawane są tereny parków, skwerów, tereny leśne, place zabaw, plaże i miejsca, gdzie z wcześniejszych informacji wynikało, że grupuje się większa ilość osób. Funkcjonariusze sprawdzają, czy ludzie stosują się do obowiązującego zakazu przemieszczania się. Policjanci zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi i sprawdzają, czy osoby niepełnoletnie są pod opieką dorosłych. Osoby, które opuszczają swoje mieszkania, pytane są o cel wyjścia.

Istotne znaczenie mają także punkty kontrolno-prewencyjne. Jeden z nich znajduje się m.in. na drodze wojewódzkiej W214 przy wjeździe do miejscowości Łeba, gdzie kontroli poddawane są osoby poruszające się samochodami.

Wczorajsze działania pokazały, że mieszkańcy Lęborka i powiatu lęborskiego w większości są zdyscyplinowani i pozostali w domach. Policjanci ukarali mandatem w wysokości 500 zł z tytułu niestosowania się do przepisów tylko jedną osobę, która wbrew obowiązującemu zakazowi przemieszczania się jeździła samochodem po drogach Lęborka bez konkretnego celu.

Dzisiejszy dzień się jeszcze nie skończył, ale jak do tej pory policjanci nie mieli powodu do ukarania kogokolwiek z tytułu nieprzestrzegania ograniczeń. Odpowiedzialne zachowanie mieszkańców zobowiązuje mundurowych do skierowania podziękowań.

Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i zapowiadamy stanowcze reakcje na ewentualne niestosowania się do zakazów i nakazów, o których mowa powyżej.
Pamiętajcie! #ZOSTAŃWDOMU

 

 

Źródło: Pomorska Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda