Kurs Sztuki Opowiadania - cykl warsztatów
KURS SZTUKI OPOWIADANIA
Zapraszamy na cykl warsztatów pomagających opanować umiejętności:
- swobodnego opowiadania,
- kontroli swojego ciała i głosu,
- wypowiadania się w sytuacji publicznej,
- wyrażania siebie, budowania wypowiedzi i opowieści.
Na warsztatach dowiecie się jak opowiadać żeby inni chcieli Was słuchać. Co robić, a czego unikać? Nasze zajęcia tworzymy w oparciu o fachową literaturę i wieloletnią praktykę prowadzenia spotkań z opowieściami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Kurs sztuki opowiadania polecamy przede wszystkim nauczycielom, bibliotekarzom, podróżnikom, rodzicom, a także wszystkim, którzy chcieliby zacząć opowiadać historie, mieć większą swobodę w konwersacji, występują i przemawiają publicznie.
Kurs Sztuki Opowiadania obejmuje spotkania w wybrane wtorki w godzinach 19:30 - 21:30.
TERMINY WARSZTATÓW:
12, 19, 26 lutego, 5, 12 i 19 marca, 2 i 16 kwietnia, 7 i 21 maja, 4 i 18 czerwca.
SZCZEGÓŁY CO DO ZAPISÓW NIEBAWEM!
Zajęcia prowadzą:
Mirella Gliwińska, Szymon Góralczyk i Basia Songin
MIRELLA GLIWIŃSKA - opowiadaczka i animatorka kultury. Absolwentka wydziału Polonistyki UW, członkini grup opowiadaczy Karawana Opowieści, Grupa 501. Pisze i opowiada historie dla dzieci i dorosłych, jej pasje to antropologia kultury, historia i zwyczaje różnych kultur oraz flamenco, z którym jest aktywnie związana przez większą część życia. W swoje opowieści często wplata muzykę i taniec. Opowiada oraz prowadzi warsztaty propagujące sztukę opowiadania dla dzieci i dorosłych w placówkach oświatowych i artystycznych w całej Polsce.
SZYMON GÓRALCZYK - opowiadaniem historii zajmuje się od 7 lat i jest to jego wielka pasja. Prowadzi spotkania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najchętniej opowiada na boso, baśnie z różnych stron świata, wyczytane w książkach, usłyszane od innych opowiadaczy. Podróżuje z opowieściami po Polsce, a także do Meksyku, Palestyny i na Kubę. Wierzy że słowa mają moc - moc kształtowania rzeczywistości.
BASIA SONGIN - z wykształcenia choreograf, z doświadczenia performerka muzyczna i teatralna. Zajmuje się sztukami performatywnymi w szerokim tego słowa znaczeniu. Współtworzy zespół Sutari, Kuso i Furu Kolektyw. Reżyseruje spektakle teatru tańca i ruchu, prowadzi Fundację FURU. Współpracowała z wieloma wybitnymi teatrami jak neTTheatre czy OPT Gardzienice. Zbiera i opowiada historie z różnych zakątków świata, dziedzin i poetyki. Najbardziej lubi działać na pograniczu sztuk, dlatego też często splata opowieść z grą na instrumentach i śpiewem. Jej ukochanym instrumentem i towarzyszem wielu historii jest Wilczyca zwana też czasem Wilczymi Basami.