mobile
REKLAMA

Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki – wystawa w PGS w Sopocie

17 stycznia br. poznaliśmy laureatów trzydziestej edycji „Paszportów Polityki”, najważniejszej polskiej nagrody kulturalnej. Konkurs artystyczny, którego inicjatorem jest tygodnik „Polityka”, organizowany jest nieprzerwanie od 1993 roku. Miasto Sopot jest partnerem konkursu w kategorii „Sztuki Wizualne”, nieprzypadkowo więc jubileuszowa wystawa podsumowująca 30 edycji „Paszportów Polityki” odbędzie się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż w PGS w sobotę, 28 stycznia , o godzinie 16.00.

informacja prasowa
Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki – wystawa w PGS w Sopocie

Na ekspozycji, która zajmie całą przestrzeń galerii, znajdą się prace wszystkich polskich artystów wizualnych wyróżnionych tą nagrodą na przestrzeni trzydziestu lat. Wystawa pokaże rozwój polskiej sztuki w ciągu minionych 30. lat, skłoni też do poszukania odpowiedzi na pytanie, jak zmieniało się podejście krytyków oceniających polską scenę artystyczną, wyróżniających pewne postawy czy trendy.

Przede wszystkim jednak, ekspozycja będzie przeglądem najciekawszych nazwisk i zjawisk w polskiej sztuce współczesnej. Reprezentowane będą wszystkie techniki artystyczne – malarstwo, rysunek, fotografia, rzeźba, instalacja, sztuka wideo, a nawet performance. Kuratorką wystawy jest Dorota Monkiewicz.

W otwarciu wystawy weźmie udział wielu artystów, których prace będą pokazywane. Wernisaż w sobotę 28 stycznia o godzinie 16.00. Wystawa do 16 kwietnia 2023 r.

Fot. Małgorzata Mirga-Tas Wizytacja 2014 akryl aplikacje tekstylne na płótnie/ materiały prasowe PGS

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda