mobile
REKLAMA

Głogowski i Łagownik najlepsi w lutowych zawodach City Trail

W niedzielę, 12 lutego w Gdyni odbyła się czwarta odsłona biegów przełajowych City Trail z Nationale-Nederlanden. Zawodnicy nie mogli narzekać na aurę, choć na ścieżkach bywało ślisko. Zwycięstwo na dystansie 5 km odniósł Adam Głogowski, który tym samym został triumfatorem klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najszybsza była Marta Łagownik. W marcu powalczy ona o końcowy sukces z Moniką Dubiellą. Obie panie mają na koncie po dwie wygrane.

informacja prasowa
Głogowski i Łagownik najlepsi w lutowych zawodach City Trail

Zawodnicy uczestniczący w zawodach City Trail rywalizują na dystansie 5 km. Ten ogólnopolski cykl biegów przełajowych jest organizowany w Trójmieście, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Do końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu znamy już część zwycięzców. Do tego grona dołączył Adam Głogowski, który już na początku sezonu zapowiadał, że chce wygrać w końcowej klasyfikacji.

– Od początku moim celem było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W City Trail startuję czysto taktycznie. Każdy z moich biegów był inny. Pierwszy – bezpośrednio po roztrenowaniu. Drugi – w trakcie spokojnych przygotowań i jako przetarcie przed startem na dystansie 10 km w Walencji. Dzisiejszy bieg to było potwierdzenie dominacji. Warunki nie sprzyjały szybkiemu bieganiu. Sporo śliskich fragmentów skutecznie spowalniało. Natomiast cieszę się, że w trakcie sezonu nie dałem żadnemu z chłopaków satysfakcji z pokonania mnie w bezpośredniej rywalizacji. Co więcej, każdy z biegów był dla mnie wartościowy, a trzy starty i trzy zwycięstwa sprawiają, że jestem naprawdę zadowolony – mówi Adam Głogowski, zwycięzca ostatniego biegu i klasyfikacji generalnej w Trójmieście.


Dzisiejszy wynik Adama Głogowskiego to 16:39. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kujawski (16:52), a trzeci był Szymon Gumkowski (17:46). Wsród kobiet najlepiej spisały się: Marta Łagownik – 18:58, Adrianna Lipko – 20:51 oraz Marta Łosin – 20:58.

Bieg główny na dystansie 5 km ukończyło 350 osób, a w zawodach City Trail Junior wzięło udział 107 młodych sportowców. Pełne wyniki biegu znajdują się TUTAJ.

zczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Piąty, ostatni bieg trójmiejskiej edycji odbędzie się 12 marca – na gdańskiej trasie, w okolicy AWFiS.
Organizatorem imprezy jest fundacja „Krok do Natury”.

fot. City Trial /gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda