Gdańska żeglarka na podium młodzieżowych mistrzostw świata w Hiszpanii

Anna Igielska - zawodniczka Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, wywalczyła brązowy medal na młodzieżowych mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie Techno 293 rozegranych w dniach 26 października - 2 listopada 2019r r. w hiszpańskim El Puerto de Santa Maria.

Informacja prasowa/ fot. Polski Związek Żeglarski
TAGI

W młodzieżowych mistrzostwa świata w windsurfingowej klasie Techno 293 w El Puerto de Santa Maria udział wzięło aż 32 reprezentantów Polski. Rywalizowano w kategoriach wiekowych do lat 15 i do lat 17.

Anna Igielska (Gdański Klub Żeglarski) w kategorii U-15 wywalczyła brązowy medal. Pierwsze dwa wyścigi ukończone w drugiej dziesiątce nie zwiastowały sukcesu, ale wygrana w kolejnym i następne trzy ukończone na miejscach trzecich wlały w serca kibiców nadzieję na medal.

- Na szczęście presja mnie nie zjadła, chociaż z każdym kolejnym wyścigiem był coraz większy stres. Ostatniego dnia mieliśmy aż trzy wyścigi, było bardzo ciasno w klasyfikacji generalnej. Shir Kravetc z Izraela zaczęła odrabiać straty i kwestia medalu rozstrzygnęła się w ostatnim wyścigu - komentowała Anna Igielska tuż po zakończeniu mistrzostw. - Pilnowałam jej, na metę wpłynęłam tuż za nią, ale to wystarczyło by z dwoma punktami przewagi stanąć na najniższym stopniu podium. Jestem bardzo zadowolona z tych regat, ale tak od razu nie wierzyłam, że wywalczyłam ten medal.

Na dobrych pozycjach uplasowało się kilkoro zawodników Sopockiego Klubu Żeglarskiego: w kat. wiekowej do lat 15 Linda Falkiewicz - sklasyfikowana na siódmym miejscu, w kat. U-17 Aleksandra Wasiewicz wywalczyła szóste miejsce. Wśród chłopców, w kat. U-15, Olaf Grodzicki zajął15 miejsce, Krzysztof Żarnowski był 20 w kat. U-17.

Również w ostatnich dniach października, w chorwackim Splicie rozegrano młodzieżowe mistrzostwa świata klasy Laser Standard i Laser Radial. Wiktoria Gołębiowska  z klubu MOS SSW Iława została mistrzynią świata do lat 21 w olimpijskiej klasie Laser Radial.

Źródło: gdansk.pl