Ferie w szkołach – wciąż 600 wolnych miejsc!
Gdańskie szkoły i instytucje miejskie wciąż dysponują wolnymi miejscami na warsztatach artystycznych, informatycznych czy zajęciach sportowych. Dzieci, które licząc na śnieg, nigdzie się nie zapisały, mogą to nadal zrobić. Jest w czym wybierać.
W poniedziałek ponad 76,6 tys. uczniów w Gdańsku rozpoczęło ferie zimowe. Miasto przygotowało na ten czas ciekawą ofertę - ponad 16 tysięcy godzin zajęć. W 52 szkołach odbywają m. in. warsztaty garncarskie, robotyka, turnieje gier planszowych, treningi z gimnastyki artystycznej, wyjścia do kina, teatru i innych instytucji kultury oraz zabawy kreatywne. Z zajęć organizowanych tylko w tych 52 placówkach oraz z oferty Pałacu Młodzieży i Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego korzysta już ponad 5,2 tys. uczniów. Co ważne, ci, którzy jeszcze nigdzie się nie zapisali, nadal mają szansę, to zrobić. Ponad 600 wolnych miejsc czeka w kilkudziesięciu gdańskich placówkach.
- Cieszę się, że gdańskie szkoły przygotowały dla młodych gdańszczanek i gdańszczan tyle atrakcji. Jeszcze bardziej raduje mnie, gdy widzę, ile satysfakcji sprawiają one uczniom - mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk. - Dziś odwiedziłem Szkołę Podstawową nr 23 w Oliwie i na własne oczy przekonałem się, że jest tam bezpiecznie, sportowo i atrakcyjnie. Zachęcam wszystkich rodziców, których pociechy nudzą się w domach, aby skorzystali z wolnych miejsc, jakie wciąż oferuje wiele placówek.
Informacje, które placówki wciąż prowadzą zapisy, dostępne są w przesłanym załączniku.
Artystycznie i na sportowo
Wiceprezydent Gdańska podkreśla, że miasto na ferie w szkołach wydało w tym roku rekordową sumę 772 tysięcy złotych.
- Ważne dla nas było to, by rodzice nie musieli się martwić, gdzie posłać swoje dzieci, gdy oni są w pracy. Dlatego gdańskie szkoły w czasie ferii prowadzą ciekawe zajęcia od poniedziałku do piątku, minimalnie osiem, a nierzadko i 10 godzin dziennie – mówi Piotr Kowalczuk.
W tym roku tradycyjnie już dużym zainteresowaniem cieszyły się zapisy na zajęcia, które organizują instytucje miejskie. W czasie rekrutacji na warsztaty w Pałacu Młodzieży dostali się jednak prawie wszyscy chętni. Najpopularniejsze były tam m. in. ceramika, taniec, grafika komputerowa, zajęcia sportowe.
Wciąż są jeszcze miejsca na zajęcia feryjne organizowane w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (ich oferta w załączniku). Szczególnie bogatą ofertę przygotowano tu dla maluchów od 5 do 7 roku życia.
Same hity przygotował też Gdański Ośrodek Sportu:
BASEN ZA ZETA
„Basen za zeta” należy do najpopularniejszych punktów programu ferii z Gdańskiego Ośrodka Sportu. Co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (szkoły podstawowe i gimnazja) będą mogły korzystać z Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego 13) oraz Pływalni Osowa (ul. Siedleckiego 14) za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Obowiązywać będą wejścia o pełnych godzinach, każde na 45 minut. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników.
Pływalnia Chełm, ul. Chałubińskiego 13
Wejście od godz. 8:00 do 13:00*
Pływalnia Osowa, ul. Siedleckiego 14
Niecka duża - wejście od godz. 11:00 do 15:00*
Niecka mała - wejście od godz. 11:00 do 13:00*
* ostatnie wejście
RODZINNE PŁYWANIE
Ze specjalnej oferty na pływalniach będą mogły skorzystać również rodziny. Od 19 stycznia do 11 lutego w określonych godzinach wstęp dla min. jednej osoby dorosłej plus dziecka będzie kosztował zaledwie 5 PLN od osoby. Obowiązują wejścia co 40 minut.
Dostępne godziny – Pływalnia Chełm
od poniedziałku do piątku - 17:20, 18:00, 19:20, 20:00
sobota - 9:40, 10:20, 11:00, 11:40, 12:20, 13:00
niedziela 11:40, 12:20, 13:00, 15:00, 15:40, 16:20
Dostępne godziny – Pływalnia Osowa
od poniedziałku do piątku - 16:00-22:00
RELAKS I REGENERACJA W SAUNIE
Poznaj moc relaksu i regeneracji podczas seansów w saunie suchej. Zapraszamy wszystkich na promocyjne (bezpłatne) seanse w saunie suchej uruchomionej na Pływalni Chełm. Podczas spotkania osoba prowadząca seans będzie polewała kamienie wodą z aromatem i mieszała powietrze dużym wachlarzem oraz ręcznikiem. Użycie specjalnych technik wachlowania będzie prowadziło do spotęgowania odczuwania ciepła i wzmożenia dobroczynnego działania temperatury na organizm. Po seansach dokładnie schłodzimy ciało i zrelaksujemy się na leżakach przy gorącej herbacie. Gorąco polecamy!
Seanse dostępne w dniach: 30 stycznia oraz 2, 4, 6, 9, 11 lutego w godzinach: wtorek i piątek 20:00; niedziela 19:00. Czas trwania do 60 minut. Limit: 8 osób. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://elektronicznezapisy.pl/event/2383.html.
ZIMOWA SZKOŁA RATOWNICTWA
Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta przeznaczona dla młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat. Bezpłatne zajęcia na Pływalni Chełm odbywać się będą podczas ferii zimowych, od poniedziałku do piątku, w dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa i bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów ratownictwa wodnego oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Zgłoszenia i informacje: kapieliskagdansk.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
Harmonogram: I grupa - 14:00-15:00, II grupa – 15:00-16:00
Limit: 30 osób duża niecka, 15 osób mała niecka
ZIMOWA SZKOŁA MAŁEGO RATOWNIKA
"Zimowa szkoła ratownictwa – mały ratownik" to zajęcia skierowane do dzieci nieumiejących pływać oraz chcących doskonalić podstawowe umiejętności pływackie. Dopuszczalny wiek uczestników: od 7 do 12 lat. Zajęcia odbywać się będą na małej niecce Pływalni Osowa w dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 i skupią się na nauce pływania, przeplatanej elementami zabawowymi z ratownictwa wodnego. Każdy rodzic, który chce zapisać dziecko na zajęcia powinien wypełnić formularz dostępny pod adresem https://bit.ly/MalyRatownik2018. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Małego Ratownika. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
Harmonogram: I grupa - 14:00-14:40; II grupa – 14:40-15:20; III grupa – 15:20-16:00
Limit: 15 osób – mała niecka
HOKEJ PODWODNY
W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 10-15 lat na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu Pływalni Chełm! Na miejscu możliwe jest wypożyczenie sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka) w ilości ograniczonej, zalecane jest więc posiadanie własnego. Sprzęt do gry w hokeja podwodnego zapewnia organizator. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka. Z zajęć można skorzystać w godzinach 15:00 – 15:45. Obowiązuje limit 15 osób. Zapisy – https://elektronicznezapisy.pl/event/2380.html.
NURKOWANIE
Centrum Nurkowe Tryton zaprasza w dniach 29, 31 stycznia oraz 2, 5, 7 lutego na Pływalnię Chełm na zajęcia basenowe w pełnym aqualungu. Zajęcia prowadzone w godzinach 10:00 – 11:45 adresowane są wyłącznie dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Nurkowanie w basenie ma za zadanie zapoznanie dzieci ze światem podwodnym, sprzętem i zasadami poruszania się pod wodą. Sprzęt wykorzystywany do nauki najmłodszych jest dostosowany do ich wzrostu. Butle, ustniki automatu oraz skafandry są odpowiednio małe, tak aby nie sprawiały kłopotu w nauce. Spotkanie składa się z krótkiej części teoretycznej, pływania w basenie i zajęć podwodnych. Planowany czas przeznaczony na szkolenie to około 90 minut, z którego około 45 min. to zajęcia nurkowe. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 8 osób. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.cn-tryton.pl.
Wymagania:
umiejętności pływackie (dowolną techniką, na poziomie podstawowym)
strój pływacki + czepek
koszt 1 PLN
pomoc rodziców na powierzchni (proszę zabrać ze sobą obuwie basenowe)