mobile

Challenge Gdańsk w czerwcu. Organizatorzy zapraszają sztafety firmowe do udziału w szczytnym celu

Challenge Gdańsk to impreza triathlonowa należąca do międzynarodowego cyklu Challenge Family. W dniach 18-19 czerwca 2022 roku odbędzie się jej druga edycja. Organizatorzy zapraszają sztafety firmowe do rywalizacji w szczytnym celu - ukończenie średniego dystansu to 112 złotych, które organizatorzy przekażą na konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Informacja prasowa
Challenge Gdańsk w czerwcu. Organizatorzy zapraszają sztafety firmowe do udziału w szczytnym celu

Challenge Family to globalny cykl imprez triathlonowych organizowany w 27 krajach na czterech kontynentach. Pierwsza impreza w Gdańsku odbyła się w dniach 19-20 czerwca 2021 roku. Wystartowało ponad 700 zawodniczek i zawodników z 17 krajów. Pierwszego dnia rywalizowano indywidualnie i w sztafetach na dystansie sprinterskimdrugiego - na średnim dystansie. Triathloniści z całego świata zdecydowali, że gdańska odsłona zawodów była najlepsza, spośród wszystkich imprez odbywających się w ubiegłorocznym cyklu.

Druga edycja Challenge Gdańsk odbędzie się 18-19 czerwca 2022. Zapisy trwają już od sierpnia 2021.

Organizatorzy zapraszają też firmy do udziału w rywalizacji sztafet - Corporate Relay. 

– Pomysł tej rywalizacji nie jest nowy, podczas corocznego spotkania dyrektorów wszystkich wyścigów Challenge Family długo rozmawiałem z organizatorami zawodów w Roth. Tam każdego roku na pełnym dystansie startuje około 700 sztafet, a pakiety dla nich sprzedają się jeszcze szybciej niż pakiety dla zawodników indywidualnych, a firmy wręcz licytują możliwość zgłoszenia większej ilości sztafet. W pierwszym roku stawiamy sobie za cel zgromadzenie na starcie dystansu średniego 100 sztafet – mówi dyrektor gdańskich zawodów Adam Greczyło.

Dystans średni rozgrywany będzie w niedzielę, 19 czerwca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Każdy z uczestników sztafety pokonuje tylko jedną, wybraną dyscyplinę sportu. 

Każda sztafeta firmowa, która dotrze do mety dystansu średniego to 112 złotych, które organizatorzy przekażą na konto Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. 

– Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Dzięki Państwa udziałowi w zawodach nasze rodziny poczują wsparcie, które jest wiarą w lepsze jutro – zachęca do udziału w zawodach Monika Bojarczuk, kierownik biura Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

– Sto sztafet to minimum 11 200 złotych, które trafi na konto hospicjum, a może na starcie uda nam się zgromadzić więcej sztafet, co spowoduje, że kwota będzie tylko większa – kończy Greczyło.
 

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem w rywalizacji Corporate Relay oraz poznaniem wszystkich możliwości tego projektu organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego: info@challenge-poland.com

Fot. GOS

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda