mobile

Autobusy linii 118 i 195 także w weekendy

Od soboty, 6 kwietnia autobusy linii 118 i 195 będą jeździć także w soboty, niedziele i święta. Z prośbą o uruchomienie obu linii w weekendy zwrócili się mieszkańcy i Rada Dzielnicy. Dzięki dodatkowym środkom finansowym, o których przyznaniu zdecydowała Rada Miasta Gdańska podczas czwartkowej sesji, będzie to możliwe.

mat.pras.
TAGI
Autobusy linii 118 i 195 także w weekendy

- Dzięki dodatkowym środkom finansowym przegłosowanym przez radnych na czwartkowej sesji, uruchomimy ponownie linię autobusową 212 a linie 118 i 195 będą jeździć również w weekendy i święta - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - To realizacja postulatów mieszkańców i wynik naszych spotkań dzielnicowych. Cieszę się, że możemy rozwijać naszą ofertę z korzyścią dla pasażerów.

Linia 118

Linia funkcjonować będzie w godzinach 11.00-19.00, z częstotliwością co 40 minut.

Linia 195

Autobusy tej linii pojadą w godzinach 10.30-17.30, co 60 minut.

Wydłużenie linii 189

Od wtorku, 2 kwietnia od pierwszych porannych kursów autobusy linii 189 dojeżdżać będą do nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej. Przystankiem początkowo/końcowym będzie Starogardzka 01Dodatkowo do obsługi linii włączona zostanie para  przystanków Jagiełły (n/ż) 01 i 02 przy ul. Starogardzkiej. Przystanek Maćkowy 02 stanie się przystankiem pośrednim.

Autobusy linii 289 pozostaną na dotychczasowej trasie, ale przystankiem początkowo/końcowym będzie przystanek Starogardzka 01Przystanek Maćkowy 02 stanie się przystankiem pośrednim.

Od dziś przystanki Starogardzka 01 i Starogardzka 04 będą już w swoich docelowych lokalizacjach. Przystanek nr 01 przy ul. Starogardzkiej (za rondem, w kierunku Śródmieścia), a przystanek nr 04 przy ul. Niepołomickiej (za rondem, w kierunku Łostowic). Tymczasowy przystanek Starogardzka 93, przy ul. Starogardzkiej (przed rondem, od strony Śródmieścia) nie będzie już funkcjonować.

 

fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda