mobile
REKLAMA

Arka wygrywa w Starogardzie, 27 punktów Bostica

Arka Gdynia pokonała w Starogardzie Gdańskim Polpharmę 104:100 w ostatnim spotkaniu ósmej kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gości był Josh Bostic, który rzucił 27 punktów.

http://plk.pl
TAGI
Arka wygrywa w Starogardzie, 27 punktów Bostica

Polpharma na początku meczu zagrała “po swojemu”, czyli bardzo szybko - i prowadziła 6:1. Arka z kolei starała się przede wszystkim wykorzystać swoje przewagi na pozycji środkowego. Po późniejszej trójce Josha Bostica zdobyła nawet przewagę. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu - tym razem w wykonaniu Deividasa Dulkysa - po 10 minutach było 26:24 dla gości. W drugiej kwarcie spotkanie ciągle było bardzo wyrównane, a kibice mogli zobaczyć sporo rzutów zza linii 6,75 m. Żadna z ekip nie potrafiła jednak wypracować przewagi, którą można uznać za bezpieczną. W zespole z Gdyni wyróżniał się Robert Upshaw, który dawał coraz więcej w ataku. Po pierwszej połowie Arka wygrywała 54:50.

Po pierwszych akcjach trzeciej kwarty zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza miał już siedem punktów przewagi. Polpharma nie była już tak skuteczna jak wcześniej i tym samym nie potrafiła dotrzymać kroku ofensywnym rywalom. Gdynianie w pewnym momencie zaczęli jednak grać nerwowo i dlatego po 30 minutach prowadzili tylko 77:72. W czwartej kwarcie starogardzianie ambitnie walczyli o korzystniejszy wynik, ale Arka ciągle była trochę lepsza i utrzymywała przewagę. Dopiero później, dzięki trafieniom Daniela Gołębiowskiego gospodarze zbliżyli się na dwa punkty. Josh Bostic i Jakub Garbacz swoimi rzutami ponownie dawali więcej spokoju ekipie z Gdyni. Końcówka była zacięta, ale pod kontrolą gości. Ostatecznie Arka zwyciężyła 104:100.

Najlepszym zawodnikiem gości był Josh Bostic, który zdobył 27 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. Kacper Młynarski zanotował 22 punkty i 8 zbiórek dla gospodarzy.

źródło fotografii:  Andrzej Romański

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda