mobile

Akcja “Powieś paragon – podaruj posiłek” w Trójmieście. Te lokale gastronomiczne pomagają potrzebującym

W tych miejscach można zawieszać paragony, które pomagają potrzebującym. W Gdańsku oraz Gdyni jest 9 takich punktów! Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji “Powieś paragon – podaruj posiłek” organizowanej przez twórców aplikacji PanParagon. Gdzie można ufundować ciepłe danie, kupić pieczywo lub coś słodkiego osobom, które na to nie stać? Prezentujemy pełną listę placówek. 

mat.pras.
TAGI PanParagon
Akcja “Powieś paragon – podaruj posiłek” w Trójmieście. Te lokale gastronomiczne pomagają potrzebującym

Idea akcji “Powieś paragon – podaruj posiłek” jest niezwykle prosta. Klienci punktów gastronomicznych biorących udział w inicjatywie mogą kupić posiłek dla osoby potrzebującej, a niezrealizowany paragon zawieszają na specjalnej tablicy. Z tak opłaconego posiłku może skorzystać każdy, kto jest tego potrzebuje. 

–  Z akcją wystartowaliśmy w na początku grudnia 2023 roku. Inicjatywa nabrała dużego rozpędu i regularnie dołączają do niej lokale z całej Polski. Dziewięć takich punktów znajduje się w Gdańsku oraz Gdyni – informuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon. – Do inicjatywy dołączyła się znana sieć piekarni i cukierni, która w swojej ofercie oprócz chleba i słodkości ma również ciepłe napoje czy gotowe dania w słoiku.  

Oto pełna lista dokładnych lokalizacji z Trójmiasta, w których można kupić posiłek potrzebującym. 

 1. Manufaktura Mojej Mamy - Gdańsk:  

 • ul. Krzysztofa Komedy 32, 

 • ul. Przytulna 11 lok U5, 

 • ul. Świętokrzyska 25 lok U3, 

 • ul. Platynowa 2 lok 3, 

 • ul. Myśliwskie Wzgórze 2, 

 • ul. Słonimskiego 1 lok. U9, 

 • ul. Koziorożca 3. 

 1. Manufaktura Mojej Mamy - Gdynia: 

 • ul. Wzgórze Bernadowo 304, 

 • ul. Kamrowskiego 2. 

Potrzebujących w Polsce nie brakuje, dlatego zachęcamy wszystkich restauratorów, piekarzy, cukierników czy właścicieli food trucków, by dołączały się do akcji. Ze swojej strony oferujemy dystrybucję tablic do zawieszania paragonów, promocję na stronie akcji oraz wysyłkę informacji do użytkowników aplikacji PanParagon z danego regionu zachęcającą do odwiedzenia danego punktu gastronomicznego – informuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon. – Prosimy również o informowanie seniorów będących w trudnej sytuacji finansowej, rodzin w potrzebie, instytucji pomagającym dzieciom, samotnym matkom i innym, by zgłaszali się po posiłek do lokali uczestniczących w akcji. 

Co zrobić, by dołączyć się do akcji? Właściciele lokali gastronomicznych mogą zgłaszać się bezpośrednio do organizatorów pisząc na adres: powiesparagon@panparagon.pl.  

Szczegóły inicjatywy “Powieś paragon - podaruj posiłek” oraz mapa z lokalizacjami znajdują się na stronie: https://powiesparagon.pl/  

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda