mobile

40 tysięcy złotych dla seniorów

Masz pomysł, aby zrobić coś dla innych? Widzisz potrzebę działania? Potrzebujesz wsparcia? Regionalne Centrum Wolontariatu śpieszy z pomocą. Po raz czwarty ruszył Gdański Fundusz Senioralny.

TAGI
40 tysięcy złotych dla seniorów

Projekt skierowany jest do wszystkich osób, które ukończyły 60 rok życia. Gdańscy seniorzy mogą starać się o dofinansowanie różnorodnych inicjatyw do kwoty 500 złotych. W jaki sposób? Wystarczy utworzyć grupę minimum pięciu seniorów i złożyć wniosek wraz z opisem planowanego przedsięwzięcia.

W ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego miasto przeznacza pulę pieniędzy – w tym roku 40 tysięcy złotych – dzięki której zostanie zrealizowanych 80 inicjatyw przedstawionych przez formalne i nieformalne grupy seniorów. Mimo, iż kwota przeznaczona na jedno przedsięwzięcie (500 złotych) może wydawać się niewielka, warto się o nią starać ze względu na łatwe do spełnienia warunki. Wystarczy opisać swój pomysł na projekt na formularzu lub zwykłej kartce papieru, a do rozliczenia wymagana jest jedynie dokumentacja fotograficzna z realizacji. Wnioski można składać do 6 maja, a zwycięskie inicjatywy poznamy już 15 maja.

Wnioski oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej www.kiwi.org.pl oraz w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, pl. Solidarności 1, p. 3.35 (budynek Europejskiego Centrum Solidarności).

Projekt Gdański Fundusz Senioralny finansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk oraz z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Poza GFS projekty dotyczące seniorów władze miasta finansują również z grantów dla organizacji pozarządowych. W tym roku zgłoszonych zostało 45 projektów, z czego wybrano 29 inicjatyw i przeznaczono na ich realizację łączną kwotę w wysokości 170 tysięcy złotych. To o 70 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda