mobile
REKLAMA

Zielona Wstążka Dla Planety 2019

Transport, ogrzewanie, zużycie energii – to tylko niektóre z dziedzin, którymi na co dzień wpływamy na stan jakości powietrza w naszej okolicy. Dlatego Miasto Gdańsk po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej kampanii „Zielona Wstążka Dla Planety”, mającej swoją kulminację podczas Światowego Dnia Środowiska. Ten przypada 5 czerwca. Z tej okazji już dziś włączona zostanie zielona iluminacja wiaduktu przy ulicy Kościuszki.

Informacja prasowa/ fot. Fot. Karol Stańczak/ GZDiZ
TAGI
Zielona Wstążka Dla Planety 2019

04.06 (wtorek) 2019 r., wraz z uruchomieniem oświetlenia miejskiego zostanie podświetlony na zielono wiadukt w ciągu ul. Kościuszki. Iluminacja będzie również świeciła od wieczora 5 do poranka 6 czerwca. Kampania „Zielona Wstążka Dla Planety” jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska.

W 2019 roku tematem przewodnim Światowego Dnia Środowiska oraz kampanii „Zielona wstążka dla planety” są kwestie związane z walką z zanieczyszczaniem biosfery. Przyłączając się do akcji chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Gdańska na wpływ jaki mamy na jakość powietrza.

Miasto Gdańsk, poprzez włączenie się do kampanii „Zielona Wstążka Dla Planety” pragnie zwrócić uwagę, że każda wielka zmiana zaczyna się od drobnych kroków. Te drobne kroki możemy podjąć wszyscy razem, dokonując bardziej świadomych, przemyślanych wyborów konsumenckich i sposobu prowadzeniu gospodarstw domowych.

Źródło: Gdańsk Zarząd Dróg i Zielenii

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda