mobile
REKLAMA

Zakaz kąpieli obowiązuje na terenie kąpieliska w Orłowie.

Najlepiej spędzać wakacje nad morzem! Zanim zdecydujemy się na odwiedzenie jednej z plaż w Gdyni, aby popływać w Bałtyku, warto sprawdzić sytuację i stan strzeżonych kąpielisk. Doskonałym narzędziem do tego jest np. aplikacja mobilna gdynia.pl. W dziale "Pogoda – kąpieliska" znajdziemy pomocne informacje, które kąpieliska są bezpieczne do ochłodzenia się w czasie „skwaru” słonecznego np. z uwagi na zakwity sinic.

Informacja prasowa
Zakaz kąpieli obowiązuje na terenie kąpieliska w Orłowie.

W związku z zakwitem sinic, woda w kąpielisku Orłowo została uznana za niezdatną do kąpieli. Na miejscu wywieszono czerwoną flagę, która oznacza zakaz korzystania z wody. Badania przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni na próbkach z pozostałych kąpielisk nie wykazały żadnych czynników, które mogłyby wskazywać na ich niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Informacje o aktualnym stanie gdyńskich kąpielisk oraz kolor wywieszonych flag znajdują się także na stronie plaze.gdyniasport.pl oraz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tam również znajdują się informacje o temperaturze wody i powietrza oraz stan morza w skali Douglasa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda