mobile

Zadbaj o włosy jesienią

Przed zimą, gdy trzeba nosić już czapki, warto zadbać o blask włosów i zatroszczyć się o ich kondycję. Gdy temperatury niebezpiecznie zbliżają się do zera, warto pomyśleć o zabezpieczeniu głowy przed utratą ciepła. Niestety, wszelkie nakrycia tej części ciała mają zły wpływ na stan naszych włosów.

Agata Mościcka
TAGI
Zadbaj o włosy jesienią

Jak zatem przywrócić blask włosom i zatroszczyć się o ich kondycję w tym trudnym dla nich okresie?

Właściwą pielęgnację należy zacząć od wewnątrz. Stan włosa stanowi bowiem odzwierciedlenie stanu naszego organizmu. Jeżeli włosy są osłabione, łamliwe i matowe, powinniśmy włączyć do diety odpowiednie suplementy, na przykład biotynę czy krzem, bądź też wzbogacić codzienny jadłospis o warzywa, owoce czy orzechy. Szczególnie ważne dla naszych włosów są produkty spożywcze i preparaty witaminowe z cynkiem i żelazem.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy zaczyna się sezon grzewczy, ciepłe i suche powietrze może mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Struktura włosa zaczyna się rozwarstwiać i przestaje odbijać światło. Włosy łatwo elektryzują się i nie można ich odpowiednio ułożyć. W takiej sytuacji warto zakupić i użyć szampon regenerujący dla włosów osłabionych oraz odpowiednią odżywkę nawilżającą, która przywróci blask fryzurze.

Miesiące jesienne są szczególnie trudnym okresem dla posiadaczek kręconych włosów. Suche powietrze w pomieszczeniach sprawia, że loki są podatne na puszenie się, zaś w sytuacji, gdy na dworze panuje wilgoć ulegają nadmiernemu skręceniu. Włosy żyją wtedy własnym życiem i nie poddają się układaniu. Aby zamknąć łuski i wygładzić pasemka, warto stosować specjalne nawilżające maski, które nakłada się zaraz po umyciu i spłukuje zimną wodą. Najlepsze efekty uzyskuje się pozwalając włosom na samoistne wyschnięcie – dzięki temu łuski włosów mają możliwość zamknięcia się a loki stają się bardziej wygładzone. Suszarka w tym okresie, gdy grzeją grzejniki, przyczynia się tylko do jeszcze większego przesuszenia włosów.

Często popełnianym błędem jest nadmierna pielęgnacja włosów. Część osób jednak faktycznie musi myć włosy codziennie, aby utrzymać ich świeżość – jeżeli należysz do tego grona, pamiętaj, aby wybierać szampony o delikatnej, naturalnej formule. Pomimo że producenci zalecają nakładanie odżywki po każdorazowym myciu włosów, zrezygnuj z tego rytuału – aplikowanie odżywki dwa do trzech razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Warto również się sięgnąć po naturalne produkty, takie jak na przykład olej kokosowy. Olejowanie włosów z pewnością będzie bardzo pomocne w okresie jesienno - zimowym.

Pamiętajmy, że w tym czasie o włosy trzeba zadbać o wiele intensywniej, by mogły wiosną zachwycać wspaniałym i zdrowym wyglądem.

Fotografia: Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko