mobile

Wychodzący z bezdomności mają w Sopocie mieszkanie

Pięciu osobom wychodzącym z bezdomności prezydent Sopotu Jacek Karnowski przekazał 9 grudnia 2019 r. tzw. mieszkanie docelowe, które zajmować będą na podstawie umowy najmu.

Redakcja
Wychodzący z bezdomności mają w Sopocie mieszkanie

Mieszkanie docelowe to innowacyjna forma wsparcia, opracowana w ramach miejskiego systemu mieszkalnictwa dla osób bezdomnych, będącego częścią Sopockiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności.

Urząd Miasta Sopotu wyremontował 140-metrowe mieszkanie przy ul. Fiszera, które składa się z 5 pokoi, dwóch łazienek oraz kuchni i przeznaczył je na lokal socjalny dla usamodzielnionych osób wywodzących się ze środowiska osób bezdomnych.

Mieszkanie docelowe to rozwiązanie, które jest efektem wieloletniej współpracy miasta z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz osób bezdomnych – to końcowy etap procesu usamodzielniania. Mieszkanie docelowe jest rodzajem mieszkania socjalnego. Osoby, które w nim zamieszkają, będą podejmować samodzielne decyzje i działać autonomicznie, nie otrzymując już wsparcia.

W mieszkaniu docelowym zamieszkają osoby, które przeszły proces usamodzielnia i są gotowe do funkcjonowania bez pomocy. Swoją drogę wychodzenia z bezdomności najczęściej rozpoczynały w miejscach niemieszkalnych. Osoby te przeszły przez noclegownie, schroniska, mieszkania chronione, do własnego lokalu socjalnego. Wszystko dzięki własnej pracy i wsparciu pracowników socjalnych oraz opiekuna/asystenta osoby bezdomnej. Osoby te posiadają własny dochód (zatrudnienie, renta, emerytura, zasiłek stały), który pozwoli na utrzymanie lokalu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda